Zamknij

Czy każdy ma wpływ na ochronę środowiska? Za nami debata oksfordzka w Akademii Szkolnictwa AS

MP 17:02, 19.12.2024 Aktualizacja: 03:33, 26.10.2025
Czy każdy ma wpływ na ochronę środowiska? Za nami debata oksfordzka w AS

W Akademii Szkolnictwa AS w Inowrocławiu odbyła się debata debata oksfordzka z tezą: „Ochrona przyrody – każdy ma wpływ”. Organizatorem wydarzenia był Nadgoplański Uniwersytet Ludowy.

Wydarzenie było okazją do nauki merytorycznej dyskusji opartej na argumentach, z pełnym zaangażowaniem i wzajemnym szacunkiem, niezależnie od prezentowanych poglądów.
 
Drużyna propozycji w składzie: Beata Mierzwicka-Dyguła, Hanna Błaszyk, Malwina Janas, Katarzyna Maciejewska-Pałaszewska, przekonywała, że każdy z nas może wpływać na ochronę środowiska, podając konkretne przykłady działań, które można podejmować w życiu codziennym.

Drużyna opozycji w składzie: Katarzyna Salkowska, Kornelia Kowalewska, Kamila Dobrzańska oraz Kacper Pańka zwróciła uwagę, że wpływ jednostki jest ograniczony przez rozwój przemysłu i technologii, które blokują wiele pozytywnych zmian.

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"4730"}


Rolę marszałka obrad pełnił Przemysław Bohonos, koordynator ds. cyfryzacji, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem debaty i przestrzeganiem jej zasad.

Debata odbyła się przy udziale przedstawicieli Nadgoplańskiego Uniwersytetu Ludowego – Macieja Wachowskiego oraz Alicji Konieczki. Wydarzeniu towarzyszyli zaproszeni goście oraz uczniowie Akademii Szkolnictwa AS Inowrocław.

- Zwyciężyła drużyna opozycji, która skutecznie podważyła tezę, że każdy ma wpływ na ochronę przyrody. Gratulujemy wszystkim uczestnikom za znakomitą argumentację, kulturę wypowiedzi i zaangażowanie. To był dzień pełen refleksji i nauki dla nas wszystkich! - informuje placówka.

Więcej zdjęć i materiałów na stronie Nadgoplańskiego Uniwersytetu Ludowego.

::news{"type":"see-also","item":"38179"}

::news{"type":"see-also","item":"38171"}

::news{"type":"see-also","item":"38170"}

(MP)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

Radni też interweniowali w sprawie kormoranów. Co na to

Niestety kormorany dobrze wypadają tylko w piosence. Niby sentyment, piękna nazwa, a tak naprawdę szkodnik pozostawiający po sobie zgliszcza

Koko

00:43, 2026-02-18

Kruszwickie perspektywy na przyszłość: Dane GUS na tema

Aby stwierdzić czy koszty wywozu odpadów nie bilansują się czy też urząd ma problem z egzekwowaniem opłat to trzeba znać fakty. A te mieszkańcom są nieznane. Radni wysłuchają spraw na komisjach, a Budner na sesji podsumuje, że to już omówiono. Materiałów z komisji trudno doszukać się w BIP, więc można krótko podsumować, że to nie Bogdanowicz, radni i urzędnicy są dla mieszkańców, ale mieszkańcy dla nich. Taki mamy klimat. Poza tym ktoś słusznie zauważył, że miejsca pracy w instytucjach gminnych są tylko dla swoich. Najnowszym nabytkiem w urzędzie będzie pociotek Bogdanowicza. Typowa Lisowska polityka prospołeczna.

22:29, 2026-02-17

Na co umierają kruszwiczanie i mieszkańcy powiatu? Anal

PiS walczył ze straszną epidemią covid 19 nawet zabronili wstępu do lasów 🤣🤣 Ale wpuścili kilka milionów ukrów bez testów, szczepień.... A Polacy umierają w kolejkach do specjalistów bo jesteśmy sługami narodu czy jakoś tak 🤔 w każdym bądź razie jesteśmy gorszym sortem we własnym kraju ? A inżyniery już czekają za wjazdem 🫡

Titko

19:32, 2026-02-17

Sondaż dla wp.pl: KO 32,5 proc., PiS 22,7 proc., Konfed

Ci co głosują nie przyznają się do tych czynów od dawna(jednak maja jakieś poczucie wstydu) co co kandydują nie przyznają się coraz częściej że maja z tym coś wspólnego(vide- nasz ratusz, pałac w Warszawie) a nim dojdzie do wyborów to nawet smród po tej zdradzieckiej organizacji nie pozostanie, to co oni teraz robią by nie rozwijać naszej obronności to już jawne działanie na szkodę Polski- czy to nie jest już dywersja na zamówienie putina?

Kacza 🦆🦆banda

19:14, 2026-02-17

0%