W uroczystości uczestniczyli m.in.: Magdalena Łośko, Posłanka na Sejm RP; Elżbieta Piniewska, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego; Dariusz Kurzawa, Członek Zarządu Województwa; Henryk Procek, Wicestarosta Inowrocławski oraz Grzegorz Piątek, Wójt Gminy Inowrocław, który pełnił rolę gospodarza spotkania.
W swoich wystąpieniach zaproszeni goście podkreślali istotną rolę sołtysów jako liderów lokalnych społeczności, zwracając uwagę na ich codzienną pracę i zaangażowanie w rozwój terenów wiejskich. Następnie wręczono odznaki sołtysa Województwa Kujawsko-Pomorskiego, będące wyrazem uznania dla działalności na rzecz mieszkańców.
W dalszej części wydarzenia przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego – z Departamentu Rolnictwa i Geodezji, Wydziału Koordynacji RLKS oraz Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich – zaprezentowali dostępne formy wsparcia i programy rozwoju wsi.
Swoją działalność przedstawiła również Lokalna Grupa Działania Czarnoziem na Soli, prezentując dotychczasowe osiągnięcia i inicjatywy na rzecz rozwoju lokalnego. Spotkanie uświetnił występ Chóru Pronobis, który został bardzo pozytywnie przyjęty przez zgromadzoną publiczność.
Po części oficjalnej uczestnicy mieli okazję zwiedzić teren „Przystanek Łojewo” – przestrzeni służącej integracji i aktywności mieszkańców gminy Inowrocław.
Fot. Mikołaj Kuras/Urząd Marszałkowski
[ZT]42271[/ZT]
[ZT]42270[/ZT]
[ZT]42261[/ZT]
[ZT]42251[/ZT]
Historyczna Kruszwica: Handel na kruszwickich ulicach
Super materiał!
Koneser
07:30, 2025-12-16
Nowe warunki 800 plus? Ministra chce zmian
Nie jestem radykalny jak kolega powyżej, ale ja do tych ministerialnych warunków dodałbym jeszcze otrzymanie przez dziecko obowiązkowych szczepień, jak rodzice antyszczepy to państwo powinno zaoszczędzić pieniądze na późniejsze skutki jakie niosą sobą odradzające się choroby przez takich opornych tępaków.
riki
22:44, 2025-12-15
Sto zapowiedzi i zero konkretów. Kolejna obietnica rząd
Zgadzam się że tych tymczasowo aresztowanych nawet za jakieś pier/doły jest w tej chwili za dużo- część należy zwolnić by zrobić miejsce dla takich ja ten na Węgrzech, w Brukseli i całe stado jeszcze w Polsce a nawet zasiadają w sejmie takie elementy.
klawisz
22:33, 2025-12-15
Witowice: Odbył sie odbiór prac remontowych remizy OSP
Skoro ci radni są tacy skuteczni, to może niech podejmą interwencje w sprawie niedziałającego oświetlenia ulicznego na Niepodległości w okolicach dawnego urzędu. Są tam dwa przejścia dla pieszych i ciemności. Kawałek dalej na Rynku lamp świecących jest tyle, że gdyby połowę wyłączono, to nikt by tego nie zauważył. Remiza jest dla bezpieczeństwa, ale oświetlenie ulic i przejść również. Bogdanowicz czeka na jakąś tragedię? Czy dlatego też nie ma już Stopka na przejściu w okolicy Mickiewicza? Jeden wielki niedowład władzy panuje w tej gminie. A na fotkach widać tylko coraz grubszego Mikołaja.
18:12, 2025-12-15
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu mojakruszwica.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz