Zamknij

Goście z kruszwickiej astrobazy. Zobacz zdjęcia

14:19, 12.12.2018 | RED/UM
REKLAMA
Skomentuj

Urząd Marszałkowski odwiedzili dziś (12 grudnia) młodzi astronomowie z Astrobazy Kopernik w Kruszwicy. Podczas spotkania z wicemarszałkiem Dariuszem Kurzawą rozmawiali między innymi o obserwacjach, zajęciach i projektach prowadzonych w obserwatorium.

Astrobaza w Kruszwicy to jedno z czternastu ogólnodostępnych obserwatoriów astronomicznych, które powstały w Kujawsko-Pomorskiem w ramach marszałkowskiego projektu finansowanego z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Obserwatoria działają także w Gniewkowie, Radziejowie, Jabłonowie Pomorskim, Brodnicy, Dobrzyniu nad Wisłą, Inowrocławiu, Golubiu-Dobrzyniu, Rypinie, Świeciu, Gostycynie, Żninie, Złejwsi Wielkiej i Unisławiu. – To wyjątkowy projekt, nie tylko w skali w kraju. Nasze astrobazy pełnią rolę dydaktyczną i popularyzatorską, korzystają z nich zarówno szkoły, jak i lokalni pasjonaci– mówi marszałek Piotr Całbecki.

Portal

mojakruszwica.pl

Napisał o tym

pierwszy

Obserwatorium przy Zespole Szkół Samorządowych nr 1 w Kruszwicy należy do tych astrobaz, które działają najprężniej. Do Torunia przyjechała dziś 40-osobowa grupa dzieci i młodzieży z koła astronomiczno-przyrodniczego przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Kasprowicza, koła astronomicznego przy Gimnazjum nr 1 im. Mikołaja Kopernika oraz koła fotograficzno-astronomicznego w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym im. Polskich Olimpijczyków w Kruszwicy. Wśród gości byli opiekunowie kruszwickiej astrobazy, absolwenci kruszwickiej szkoły, którzy kontynuują naukę i rozwijanie astronomicznych pasji w Inowrocławiu, a także zwycięzcy tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Astronomicznego.

Po spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim młodzi astronomowie uczestniczyli w seansie w toruńskim Planetarium, zwiedzili też toruńską Starówkę.

(RED/UM)
REKLAMA

Komentarze (2)

KruszwicaKruszwica

3 1

Uwaga konkurs!!!
Kto skrytykuje, że Pani Dybicz nic nie robi? , a to, że Astrobaza w Kruszwicy działała jako jedna z najlepszych to nie jej zasługa i jej pracy? Czekam, w czasie kampanii tyle Was było?, a teraz co strach? 22:23, 12.12.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Czytelnik.Czytelnik.

0 0

Jeśli konkurs, to jakie nagrody? 08:56, 17.12.2018


© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone