Podopieczne miały możliwość wizyty w Studio Masażu Anuri, gdzie zapoznały się z terapią manualną kręgosłupa, relaksacją przy użyciu mis tybetańskich , masażem gorącymi kamieniami oraz masażem bambusowymi pędzelkami. Relaks urozmaiciła pogawędka na temat zdrowych nawyków w życiu codziennym.
Zdrowej rywalizacji wychowanki miały możliwość nauczyć się podczas treningu bokserskiego na prawdziwym ringu Siłowni Em Gym. Dzięki uprzejmości Laboratorium FotoLab Służałek w Kruszwicy dziewczęta poznały praktyczne zastosowanie sprzętu fotograficznego do wykonania fotografii komercyjnych a także odbitek zdjęć. Niesamowitą lekcją samorządności była wizyta w Urzędzie Marszałkowskim. Na zaproszenie Wicemarszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego Pana Dariusza Kurzawy dziewczęta wzięły udział w prelekcji, która odbyła się w sali sesyjnej . Dziewczęta dowiedziały się min. o zadaniach realizowanych przez samorząd województwa.
Dziewczęta podczas wakacji aktywnie brały udział w zajęciach sportowych, w szczególności ogromną popularnością cieszyły się zajęcia aerobiku na świeżym powietrzu, zajęcia pływackie na basenie , gra w tenisa ziemnego na korcie tenisowym a także rajd rowerowy „mała pętla” wokół Jeziora Gopło. Wychowanki korzystały także z kruszwickich atrakcji turystycznych , podziwiały Jezioro Gopło z Mysiej Wieży i płynęły statkiem Rusałka słuchając pięknego wykładu o nadgoplańskiej przyrodzie przeprowadzonego przez przedstawiciela PTTK Kruszwica. Podopieczne udały się również do Inowrocławia , gdzie miały możliwość zwiedzić Muzeum Solnictwa i pospacerować alejkami Parku Solankowego. W okresie wakacyjnym odwiedzili nasze dziewczęta wyśmienici goście – trzykrotny olimpijczyk , wioślarz Sławomir Kruszkowski , a także kanadyjkarze – srebrny medalista z Syndey Daniel Jędraszko i przyszły olimpijczyk Vincent Słomiński. Sportowcy motywowali dziewczęta do walki o własne marzenia, a także wskazywali na pozytywne aspekty rozładowania napięcia poprzez aktywność fizyczną. Dziewczęta dzięki uprzejmości KINOMAX Inowrocław dwukrotnie wzięły udział w projekcji filmowej „Król Lew” a także „Toy story 4”.
Podopieczne mogły poszerzać swoje umiejętności kulinarne- na zajęciach uczyły się przygotowywać ciasteczka owsiane, ciasto drożdżowe i jabłecznik. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zajęcia plastyczne podczas których dziewczęta wykonywały gazetki ścienne, bransoletki oraz ramki do zdjęć. Nieodłącznym elementem wypoczynku były także spacery, grillowanie, karaoke a wieczorami także seanse filmowe.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu mojakruszwica.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Kobylniki: Ponad 100 rasowych świnek morskich pod Krusz
Bardzo dobra jest pieczeń z kawii z farszem jaglano-jabłkowym w sosie serowym. Palce lizać.
Mniam
21:55, 2025-08-17
Dziś Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
XXI w a tu nadal średniowiecze.
fagot
14:19, 2025-08-17
Zespół Effetha zakończył działalność. Funkcjonował 16 l
W końcu, ile tak można. Wielkie Bóg zapłać za zakończenie działalności.
Jan Rokicki
07:50, 2025-08-17
Zespół Effetha zakończył działalność. Funkcjonował 16 l
Wielka szkoda... Dziękuję za wasze świadectwo wiary
Ktosik
22:02, 2025-08-16
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz