Zamknij

Myśliwi dzieciom, dzieci zwierzętom w Kruszwicy. Zobacz zdjęcia

20:33, 07.11.2019 | Grażyna Dziwnik
REKLAMA

Dnia 7 listopada 2019  uczniowie klas I-III oraz grup ,,0” z Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 uczestniczyli w niezwykłym spotkaniu z myśliwym z Koła Łowieckiego nr 5 ,,Kormoran”,  którzy  w atrakcyjny sposób opowiadali o różnych gatunkach zwierząt występujących w lesie.

Przedstawili również uczniom szeroki wachlarz swoich  działań na rzecz  ochrony przyrody oraz omówili rolę myśliwego nie tylko jako łowczego, ale również jako człowieka pomagającego zwierzętom.

Uczniowie nie zdawali sobie sprawy,  że myśliwy nie tylko poluje na zwierzęta leśne, lecz w ciągu roku podejmuje szereg działań na rzecz ochrony zwierząt. Wspomaga je zwłaszcza podczas zimy, gdy najbardziej tej pomocy potrzebują. Prowadzący spotkanie wytłumaczyli zgromadzonym dzieciom, jak ważne jest  zachowanie zasad bezpieczeństwa w lesie podczas spaceru, spotkania z dzikim zwierzęciem.

 Uczniowie mieli okazję obejrzeć z bliska m.in. poroża myśliwskie, okazy zwierząt oraz różne skóry. Dzieci mogły wykazać się wiedzą na temat odpowiednich zachowań podczas pobytu w lesie. Wiedziały, że nie wolno śmiecić, trzeba się zachowywać cicho, by nie płoszyć zwierząt, bo to przecież my jesteśmy w lesie gośćmi.

Myśliwi z wielką pasją opowiadali prawach, obyczajach i etyce łowieckiej. Przed uczestnikami odkryli też tajemnice sygnałów myśliwskich oraz gwary łowieckiej.

 

(Grażyna Dziwnik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA