Zamknij

Wystawa gospodarcza w Inowrocławiu odwołana. Ratusz: Powodem m.in. inflacja

16:15, 13.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Zaplanowana na drugą połowę maja inowrocławska wystawa gospodarcza została odwołana. Jakie argumenty przedstawił dziś inowrocławski ratusz?

Jak przekazał inowrocławski ratusz w sprawie wystawy konsultowano się z przedsiębiorcami.

- Po konsultacjach z inowrocławskimi przedsiębiorcami informujemy, że tegoroczna Inowrocławska Wystawa Gospodarcza nie odbędzie się w zaplanowanym terminie 21-22 maja. Głównymi przyczynami są: coraz gorsza sytuacja inowrocławskich firm, spowodowana galopującą inflacją oraz wprowadzonym przez rząd Polskim Ładem, wysokie koszty zatrudnienia pracowników, a także wzrost cen zakupu surowców i półproduktów, niezbędnych do funkcjonowania firm. Aktualnie inowrocławscy przedsiębiorcy skupiają się na konieczności utrzymania się na rynku i funkcjonowaniu firmy w bardzo ciężkim dla biznesu czasie - przekazuje inowrocławski ratusz.

[ZT]20086[/ZT]

- Ciężko stawiać na rozwój firmy i jej promocję podczas wystaw czy targów, skoro z dnia na dzień zastanawiamy się, czy uda nam się w ogóle przetrwać i utrzymać na rynku. Polski Ład, wzrost płacy minimalnej i kosztów utrzymania pracowników, a przede wszystkim dwucyfrowa inflacja to dla nas przedsiębiorców ciosy, z którymi coraz trudniej sobie radzimy - mówi właściciel jednej z inowrocławskich firm.

Ewentualna nowa data Inowrocławskiej Wystawy Gospodarczej będzie określona w późniejszym terminie, po przeprowadzeniu rozmów z przedsiębiorcami.

[ZT]20098[/ZT]

[ZT]20093[/ZT]

[ZT]20091[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%