Zamknij

Nowa siedziba Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia.

11:43, 17.02.2020 | UM
Skomentuj
REKLAMA

W zabytkowym pałacyku przy Mysiej Wieży w Kruszwicy (powiat inowrocławski) trwają prace modernizacyjne, dzięki którym Nadgoplański Park Tysiąclecia zyska nową siedzibę i bazę edukacyjną. Koszt całego przedsięwzięcia to 3,3 miliona złotych, z czego większość to środki pochodzące z budżetu województwa i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

W załączeniu wizualizacja budynku

Istniejący budynek pałacyku przechodzi gruntowną modernizację i termomodernizację. Ponadto dobudowana zostanie część, w której znajdą się między innymi ekspozycja przyrodniczo-historyczna oraz sale wykładowa i multimedialna. Nowe pomieszczenia zostaną wyposażone w najwyższej klasy sprzęt edukacyjny. Dzięki temu projektowi w nowej siedzibie parku będzie można organizować zajęcia z edukacji ekologicznej dla co najmniej 2 tysięcy osób rocznie. Częścią całego projektu jest również zarybienie Gopła, poprzez wpuszczenie do największego naturalnego jeziora w naszym regionie 500 kilogramów narybku suma europejskiego.

Dziś (17 lutego), z udziałem członka zarządu województwa Anety Jędrzejewskiej, podpisanie umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Toruniu na wsparcie tej inwestycji. Koszt realizacji przedsięwzięcia to 3,3 miliona złotych. 1,3 miliona złotych to środki własne budżetu województwa, 1,5 miliona złotych wynosi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, natomiast wkład Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska to 480 tysięcy złotych.

[ZT]10905[/ZT]

 

(UM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MaxMax

5 3

Na takie bzdety są pieniądze ,a dziury w drogach jak byk. Zresztą ta wioska wymiera. 14:51, 17.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz