Zamknij

Inowrocław: Największe osiedla zostały połączone. Łącznik już otwarty

14:41, 30.07.2020 | komunikat RI
Skomentuj
REKLAMA

W Inowrocławiu dokonano otwarcia ulicy łączącej największe osiedla. Inwestycja drogowa to wynik kilkuletnich wspólnych starań Miasta Inowrocławia i Gminy Inowrocław, które spotkały się z przychylnością marszałka województwa Piotra Całbeckiego. O środki na to zadanie zabiegali także m.in. ówczesny poseł na sejm Krzysztof Brejza i ówczesna radna, a obecnie przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska. W ramach przedsięwzięcia zrealizowano nie tylko budowę łącznika ul. Marulewskiej i Szymborskiej, ale i jedną z najbardziej wyczekiwanych inwestycji - remont ul. Długiej.

-To jedna z największych inwestycji drogowych w naszym mieście. Dzięki tej drodze kierowcy oraz rowerzyści będą mogli o wiele szybciej niż dotychczas przedostać się z Rąbina na os. Piastowskie. Wiem także, że remont ul. Długiej był długo wyczekiwaną przez inowrocławian inwestycją. Na początku, gdy planowaliśmy jej remont, nie sądziliśmy, że uda się pozyskać środki na wybudowanie nowej ulicy. Jak widać, udało się. Jest to wynik wieloletnich planów zawartych w uwarunkowaniach rozwoju komunikacji i infrastruktury technicznej w realizowanej przez nas
Strategii Rozwoju Miasta Inowrocławia -
mówił prezydent Ryszard Brejza.

Prace nad budową łącznika rozpoczęły się w kwietniu 2019 r., a po 15 miesiącach mieszkańcy mogą cieszyć się trasą o łącznej długości 1934 m. Oprócz jezdni i chodnika, wybudowano 1420 m ścieżki rowerowej i 522 m ciągu pieszo-rowerowego oraz miejsca parkingowe. Całość oświetla 145 opraw LED.

W ramach inwestycji, oprócz budowy łącznika i remontu fragmentu ul. Długiej, powstały również dwa ronda: na skrzyżowaniu ulic Długiej i Marulewskiej oraz Szymborskiej i Miechowckiej, które zdobią nasadzenia, a wzdłuż nowej ulicy posadzono 50 drzew.

Przypomnijmy, że inwestycja została zrealizowana w ramach zadania, którego częścią była zakończona w 2018 r. przebudowa ul. Długiej, na odcinku od. ul. Lipowej do ul. Św. Ducha. Koszt całego zadania wyniósł ponad 26 mln zł, z czego blisko 17,5 mln zł stanowiło dofinansowanie z Unii Europejskiej.

[ZT]12709[/ZT]

[ZT]12723[/ZT]

[ZT]12780[/ZT]

(komunikat RI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz