Zamknij

Romanistka z Inowrocławia Kujawsko-Pomorskim Liderem Edukacji

14:54, 15.10.2020 | um
Skomentuj
REKLAMA

Ewa Furman jest nauczycielem z ponadtrzydziestoletnim stażem. Na co dzień uczy języków francuskiego i włoskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu.

Od wielu lat aktywnie działa na rzecz popularyzacji nauki języków obcych na Kujawach i Pomorzu, przybliżając uczniom i mieszkańcom regionu francuską i włoską kulturę, tradycję, sztukę, a nawet kulinaria. Jej wychowankowie biorą udział w międzynarodowych projektach edukacyjnych, są laureatami olimpiad językowych, a wielu absolwentów wybiera studia filologiczne lub lingwistyczne w kraju i za granicą.

W uznaniu zawodowych dokonań została dziś (13 października) uhonorowana tytułem Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji – najlepszego z najlepszych w tej profesji. 

Podczas  dzisiejszej gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej w toruńskim Dworze Artusa oprócz zwyciężczyni konkursu wyróżnienia odebrało siedemnaścioro innych pedagogów. Nagrody wręczyli marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i ubiegłoroczna zwyciężczyni konkursu. W uroczystości wzięli udział członek zarządu województwa Sławomir Kopyść oraz kujawsko-pomorska wicekurator oświaty Maria Mazurkiewicz.

- Uczą, wychowują, starają się rozwijać pasje młodych ludzi. Niektórych zachowujemy we wdzięcznej pamięci na całe życie. Dziś honorujemy pedagogów, którzy pracują z zachowaniem najwyższych standardów, mają na koncie istotne zawodowe dokonania, wprowadzają do szkół autorskie pomysły i innowacyjne metody, dzielą się swoim doświadczeniem z innymi, są aktywni środowiskowo i zachęcają do takiej postawy swoich wychowanków – mówił marszałek Piotr Całbecki.

Wskazujecie swoim podopiecznym nie tylko to, czego, ale i jak mają się uczyć, by mogli zrobić wszystko, co tylko sobie zamarzą. Uczycie ich tak istotnego myślenia krytycznego oraz komunikacji – tej, która  pozwala odkryć i wyrazić siebie, a także tej, która pozwala im funkcjonować w świecie – podkreślała w swoim wystąpieniu przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

W ogłoszonym latem konkursie Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji kandydatury zgłaszały organy prowadzące szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowe, dyrektorzy tych instytucji, związki zawodowe oraz organizacje pozarządowe. Powołana przez marszałka województwa kapituła konkursowa wskazała osiemnaście najlepszych z nich. Przywilej wyboru z tego grona najlepszego z najlepszych – Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji – zachował dla siebie gospodarz regionu. Z tytułem wiąże się okolicznościowa statuetka. Pozostała siedemnastka odebrała równorzędne wyróżnienia. Cała osiemnastka otrzymała nagrody finansowe: Kujawsko-Pomorski Lider Edukacji – 10 000 zł, a wyróżnieni – 5 000 złotych.

Tradycyjnie z okazji Dnia Edukacji Narodowej zarząd województwa nagradza nauczycieli zatrudnionych w placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Ze względu na epidemię uroczystość podzielono na dwie odrębne. Pedagodzy z naszych szkół i placówek odbiorą wyróżnienia w innym terminie.

 W tym roku wyróżnienia przyznano dwadzieściorgu sześciorgu pedagogom. Z wnioskiem o nagrodę zarządu mogli występować marszałek województwa, dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych oraz związki zawodowe. Uhonorowani o000trzymają nagrody w wysokości 4 tysięcy złotych brutto.

(um)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz