Zamknij

Miasto Inowrocław skarży się na Fundusz Inwestycji Lokalnych

13:04, 10.12.2020 | pb
Skomentuj
REKLAMA

Inowrocławski ratusz wystosował komunikat w sprawie odrzucenia wniosków jakie przygotował Urząd Miejski w Inowrocławski w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych. Przypomnijmy środki otrzymała Kruszwica, Gniewkowo, Pakość, Złotniki Kujawskie oraz Powiat Inowrocławski na inwestycję w Inowrocławiu.

Łącznie złożonych zostało przez Miasto Inowrocław 37 wniosków. Jak podkreśla Ryszard Brejza wszystkie zostały odrzucone.

- Rząd poinformował, że inowrocławianom niepotrzebne są nowe ulice, remonty, oświetlenie budynki mieszkalne, walka ze smogiem, wzmocnienie sportu, kultury, oświaty. Wsparcie otrzymały głównie gminy mniejsze. Teraz rozumiecie, dlaczego walczymy o Unię Europejską, o praworządność oraz uniwersalne wartości? Brak wsparcia z Unii Europejskiej ograniczy nam możliwości rozwoju, uczyni z nas ludzi zniewolonych, pozbawionych wolności – mówi prezydent Ryszard Brejza.

Miasto Inowrocław wnioskowało o środki finansowe m.in. na budowę ulicy łączącej ul. Toruńską i Jacewską, zaplecza sportowego przy szkołach podstawowych, podczyszczalni wód opadowych i roztopowych dla wschodniej części Inowrocławia, modernizację basenu odkrytego, budowę parkingu dwupoziomowego w Solankach i modernizację obiektów kulturalnych oraz sportowych.

Kilkadziesiąt projektów w kujawsko-pomorskim uzyskało dofinansowanie na zadania inwestycyjne w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych. W powiecie inowrocławskim z dodatkowych środków skorzysta Powiat Inowrocławski, Kruszwica, Gniewkowo, Złotniki Kujawskie oraz Pakość.

Z dodatkowych środków skorzysta Powiat Inowrocławski. W Inowrocławiu powstanie Dom dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży.

-  Dom na ok. 20 miejsc, powstanie na gruncie należącym do wnioskodawcy jako budynek wolnostojący w zabudowie modułowej dwukondygnacyjny, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekt będzie spełniać wymagania rozporządzenia - czytamy w opisie inwestycji. 

Na zadanie pozyskano 3 milionów złotych. Całość inwestycji wyniesie 5 milionów.

[POGODA]1607601743946[/POGODA]

 

(pb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

ale żal z tego Inowrale żal z tego Inowr

6 0

Najlepiej walić jak w bęben w PiS bo PiS taki zły och och ciekawe ile PO dało kasy na nasz region??? A to że powiat inowrocławski to też należy do PO to już Pan Brejza nie wspomni? Oj jak przykro. Przecież Powiat Inowrocławski i Miasto to jedne polityczne ciało. Trzy bańki poszły i to na coś co będzie fizycznie w mieście ale Brejza milczy. Co za ludzie. Niech wróci PO i da to samo ciekawe czy będzie takie aktywne. Żal.pl 14:44, 10.12.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Prawomyślny Prawomyślny

4 0

Jaki włodarz, taki rozwój. Zamiast walić kasę dla swoich i na farmę trolli, trzeba było inwestować w infrastrukturę. 16:12, 19.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz