Zamknij
REKLAMA

Józef Drzazgowski z wyróżnieniem od marszałka za działalność na rzecz środowiska

11:29, 24.07.2018 | P.B
REKLAMA
Skomentuj

 

Józef Drzazgowski, znany aktywista i społecznik działający na rzecz Przyjezierza został laureatem Nagród Marszałka. Kruszwiczanie mieli okazję poznać go w trakcie walk z kopalnią odkrywkową.

Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego to nasze najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej. Tegorocznych laureatów i wyróżnionych w 13 kategoriach poznaliśmy 19 czerwca podczas uroczystej gali na scenie letniej przy CKK Jordanki w Toruniu. 

Urząd Marszałkowski

Tegorocznym laureatem w kategorii „Ochrona środowiska naturalnego” jest dr nauk przyrodniczych Lucjan Rutkowski, starszy wykładowca w Katedrze Geobotaniki i Planowania Krajobrazu na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Nagrodzony jest popularyzatorem ochrony przyrody i przyrodoznawstwa, uczestnikiem wielu audycji i telewizyjnych programów popularno-naukowych, wieloletnim organizatorem olimpiady biologicznej. Jest także współtwórcą opracowania „Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie: Formularz Nominacyjny”, członkiem Rady Społeczno-Naukowej Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego, a także Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Przewodniczył zespołowi, który opracował „Raport dotyczący weryfikacji przebiegu granic oraz zmiany katalogu zakazów obowiązujących na wyodrębnionych częściach obszaru Krajeńskiego Parku Krajobrazowego”. Odnalazł i udokumentował stanowiska gatunków roślin uznanych za wymarłe, zapewnił też ochronę „ex situ” ginących gatunków roślin z terenu Pomorza i Kujaw w ogrodzie botanicznym UMK w Toruniu.

Wyróżnienia w kategorii „Ochrona środowiska naturalnego” otrzymali:

Ewa Turska, dyrektor Przedszkola Niepublicznego Ludzikowo i wicedyrektor Przedszkola Niepublicznego „Tęcza” w Bydgoszczy, wyróżniona za upowszechnianie edukacji przyrodniczo-ekologicznej w ramach projekt edukacyjnego „Leśna Skrzynia Skarbów”, realizowanego od 2009 roku w bydgoskich przedszkolach i szkołach podstawowych.

Józef Drzazgowski, prezes Stowarzyszenia Ekologicznego Eko-Przyjezierze (gmina Jeziora Wielkie, powiat mogileński) który otrzymał wyróżnienie za działalność na rzecz ochrony cennych przyrodniczo obszarów Pojezierza Gnieźnieńskiego, jeziora Gopło oraz Ostoi Nadgoplańskiej.
 

Gmina Grudziądz, która podjęła inicjatywę powołania Parku Krajobrazowego Góry Łosiowe. Chodzi o cenny przyrodniczo nadwiślański obszar w gminach Grudziądz i Rogóźno, związany z postacią prof. Ludwika Rydygiera 

fot. Heliodor Ruciński

(P.B)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone