Zamknij
REKLAMA

Narodowe Czytanie: "Przedwiośnie" także wśród policjantów

13:13, 10.09.2018 | P.B
REKLAMA
Skomentuj

Tegoroczne Narodowe Czytanie odbywało się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Stąd wyjątkowość wydarzenia i duma z udziału w nim.

W sobotę (08.09.18r.) przeżywaliśmy Narodowe Czytanie. W tym roku wyjątkowe, dlatego miało ono inną niż dotychczas formułę. Czytane były bowiem aż dwie lektury „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego i jak zaproponowała Para Prezydencka 44 teksty Antologii Niepodległości, które warto czytać przez cały ten rok.

Sobotnie Narodowe Czytanie, w wyjątkowym klimacie Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, zorganizowała Dyrektor Pani Janina Sikorska. Do wspólnego czytania na placu muzealnym zaprosiła osobistości z życia Inowrocławia i regionu, przedstawicieli instytucji, w tym inowrocławskiej Policji. Służbę  reprezentowała asp. szt. Izabella Drobniecka.

Ze wzruszeniem, miło było brać udział w tak szczytnym ogólnopolskim przedsięwzięciu i przeczytać fragmenty „Przedwiośnia” oraz „Pieśń Legionów Polskich we Włoszech” Józefa Wybickiego. Okolicznościowy stempel pozwoli pamiętać o wyjątkowości tej chwili.

asp. szt. Izabella Drobniecka 

(P.B)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone