Zamknij

Rada Miejska w Inowrocławiu obraduje już w pełnym składzie

15:55, 28.01.2019 | RED/RI
REKLAMA
Skomentuj

Podczas dzisiejszej sesji ślubowanie złożyło trzech nowych radnych. Od tej chwili Rada Miejska Inowrocławia obraduje już w pełnym składzie.

V sesja Rady Miejskiej Inowrocławia rozpoczęła się minutą ciszy dla uczczenia pamięci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Następnie radni rozpoczęli obrady. Na początku sesji uroczyście ślubowanie złożyła Ewa Kempska, która przejęła mandat po Wojciechu Piniewskim, Danuta Jaskulska, która zasiądzie w Radzie zamiast Zbigniewa Zygory, a także Dobromir Szymański, który obejmie mandat radnego za Ireneusza Stachowiaka.

Rada Miejska przyjęła rezygnację dwóch przewodniczących i dwóch członków komisji: Komisji Uzdrowiskowej, Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, Komisji Budżetu i Finansów, Komisji Porządku Publicznego, Bezpieczeństwa Obywateli i Ochrony Środowiska.

W związku z tym, podjęto uchwałę w sprawie ustalenia nowych składów osobowych wspomnianych komisji. Ewa Kempska została wybrana na Przewodniczącą Komisji Uzdrowiskowej oraz na członka Komisji Budżetu i Finansów, natomiast Danuta Jaskulska będzie przewodniczyć Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, a w Komisji Porządku Publicznego, Bezpieczeństwa Obywateli i Ochrony Środowiska będzie pracować jako jej członek.

Po dyskusji negatywnie rozpatrzono petycję w sprawie zniesienia opłaty od posiadania psów. W kolejnych punktach porządku obrad, Rada Miejska wskazała kandydata na członka Rady Muzeum im. Jana Kasprowicza – jest nim Waldemar Wąśniewski. Przyjęto uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w rejonie ul. Łubinowej, Lipowej, Kątnej, Marulewskiej, Wierzbowej, Królowej Jadwigi, Wodnej, Św. Mikołaja i Przesmyk.

W trakcie dzisiejszej sesji radni przyjęli regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków na ternie Inowrocławia oraz uchwałę w sprawie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pomoc w formie gorącego posiłku dla uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy. Przedmiotem obrad było również umieszczenie tablicy upamiętniającej założycielskie zebranie koła Polskiego Czerwonego Krzyża w Inowrocławiu, w związku z 100. rocznicą działalności PCK. Instytut Pamięci Narodowej wyraził uznanie i pozytywnie zaopiniował inicjatywę.

Tablica z mosiądzu, za zgodą Rady Miejskiej Inowrocławia, zostanie umieszczona na ścianie w holu Teatru Miejskiego. 100 lat temu w tym budynku – w ówczesnym Parku Miejskim – 22 lutego 1919 r. miało miejsce spotkanie założycielskie Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża Oddział Rejonowy w Inowrocławiu.

(RED/RI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone