Zamknij

Budowa łącznika obwodnicy Inowrocławia

11:51, 22.05.2019 | RI
REKLAMA
Skomentuj

Niebawem druga rocznica otwarcia długo wyczekiwanej obwodnicy Inowrocławia. Ta największa drogowa inwestycja w historii naszego miasta ucieszyła nie tylko mieszkańców, ale również przedsiębiorców, którzy wysyłają ciężarówki w świat.  Tymczasem w szybkim tempie postępują pracę związane z budową łącznika obwodnicy, na który wszyscy czekają.

Prawie 5 km trasa połączy się z wybudowanym odcinkiem obwodnicy, liczącym 19 km i ominie miasto od północy. Umowa na realizację tej inwestycji została podpisana w sierpniu 2017 roku.

Wartość tego projektu to 93 972 000 zł. Do zadań Wykonawcy należy budowa węzła drogowego „Sławęcinek”, obiektów inżynierskich oraz chodników i zatok autobusowych, a także przebudowa istniejącej sieci drogowej. Na tym etapie prac realizowane są roboty branży mostowej, drogowej i wodno-kanalizacyjnej. Wykonywane są nasypy, wykopy oraz układane są kolejne warstwy nawierzchni. Realizowane są  prace przy obiektach inżynierskich oraz prace w branży melioracyjnej, telekomunikacyjnej i wodno-kanalizacyjnej. Wykonano już ponad 60% zakresu prac.

    - Tak jak to obiecywałem wcześniej, na bieżąco monitoruję pace na łączniku obwodnicy. Wierzę, że ten łącznik poprawi sytuację kierowców jadących od południa w kierunku Bydgoszczy i jeszcze bardziej, zmniejszy się liczba samochodów ciężarowych, przejeżdżających przez Inowrocław – mówi prezydent Ryszard Brejza.

W związku z budową włączenia obwodnicy do istniejącej drogi krajowej nr 25 od dnia  20 maja 2019 r. wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu na DK 25 w miejscowości Sławęcinek.

Ruch z drogi krajowej poprowadzony został dwukierunkowo - od drogi krajowej nr 25 (od strony Bydgoszczy) poprzez drogę dojazdową (nawierzchnia tymczasowa), do odcinka jezdni głównej obwodnicy (nowo wykonana docelowa nawierzchnia jezdni), następnie poprzez nawierzchnię tymczasową do drogi krajowej nr 25 (od strony Inowrocławia/Poznania). Na całym odcinku robót wprowadzone zostało  ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Oddanie do ruchu 5 km łącznika obwodnicy Inowrocławia planowane jest w IV kwartale 2019 roku.

 

(RI)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone