Zamknij

Ten film przeraża.Tak ginie przyroda i jeziora [VIDEO]

17:08, 28.05.2019 | M.T.
REKLAMA
Skomentuj

Nasz partnerski portal Ki24.info opublikował informacje przekazane przez Stowarzyszenie Ekologiczne "Eko-Przyjezierze" w sprawie jezior na terenie Pojezierze Gnieźnieńskiego. Zobaczcie jak giną jeziora na tym terenie.

- Z trwogą dzielimy się z Wami mrożącym krew w żyłach kolejnym dokumentem filmowym zrealizowanym na zlecenie Stowarzyszenie Ekologicznego „Eko-Przyjezierze”. Postępująca degradacja jezior Pojezierza Gnieźnieńskiego trwa. Jest to problem niebywale bulwersujący, gdyż wiedzę o tej katastrofie ekologicznej posiadają wszyscy ci, którzy mają wpływ na to, by to barbarzyństwo powstrzymać. Nasze Stowarzyszenie przez przeszło dekadę informuje, pokazuje, monituje i rejestruje postępującą zagładę jezior i przyrody tego regionu. Tym bardziej dziwią mnie wypowiedzi samorządowców, polityków, którzy walczą o nowe odkrywki węgla brunatnego w subregionie konińskim. Odkrywki, które nieodwracalnie niszczą nasze środowisko. Zapominają jednocześnie, by równie skutecznie walczyć o naprawienie szkód spowodowanych przez istniejące już odkrywki węgla brunatnego- paliwa bez przyszłości. Mam nadzieję, że ten kolejny smutny dokument dotrze do sumień tych, którzy będą  mieli odwagę powiedzieć stanowcze STOP  niszczeniu naszej ziemi - napisał Józef Drzazgowski.

(M.T.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

no dobrano dobra

0 0

Skoro to wina odkrywki to pytam gdzie ta woda się podziała? Nie ma jej przecież w dziurze do wydobycia węgla, to są masy wody przecież. Może to ktoś wyjaśnić? 07:18, 29.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone