Zamknij

Powiatowe Obchody Święta Policji 2019 [FOTORELACJA]

18:29, 12.07.2019 | KPP Michał Parzyszek, publikacja T.R.
REKLAMA
Skomentuj


Uroczystą zbiórką w Państwowej Szkole Muzycznej w Inowrocławiu i wręczeniem awansów inowrocławscy policjanci uczcili  Święto Policji. Tegoroczne obchody są wyjątkowe, ponieważ w tym roku przypada setna rocznica utworzenia Policji Państwowej. 

24 lipca 1919 roku powołano do życia Policję Państwową. Na pamiątkę tego wydarzenia polska Policja w ten dzień obchodzi swoje święto. W tym roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu świętowali je dzisiaj, 12 lipca. Uroczystość uświetnił obecnością Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, insp. Artur Malinowski. Został on powitany przez Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu, insp. Marcina Ratajczaka.

W wydarzeniu wzięli również udział Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Dariusz Kurzawa, Starosta Inowrocławski, Wiesława Pawłowska, Prezydent Miasta Inowrocławia, Ryszard Brejza, przedstawiciele władz miejskich i gminnych powiatu oraz służb i instytucji na co dzień współpracujących z Policją. Awansowanym funkcjonariuszom towarzyszyły rodziny. 

W tym roku awanse na wyższe stopnie w powiecie inowrocławskim otrzymało: 83 policjantów, w tym 3 w korpusie oficerów młodszych, 35 w korpusie aspirantów, 30 w korpusie podoficerów oraz 15 w korpusie szeregowych.

REKLAMA
(KPP Michał Parzyszek, publikacja T.R.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone