Zamknij

Odbyła się VI edycja "Gier Strategicznych z Policją Łojewo 2019"

10:57, 29.07.2019 | Izabella Drobniecka KPP
REKLAMA
Skomentuj

 

Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu i Gmina Inowrocław już szósty rok z rzędu przygotowały plenerową inicjatywę profilaktyczną. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji, z których skorzystało ponad stu uczestników przedsięwzięcia.

Cel, który przyświecał realizującym zmagania wakacyjne drużyn, to poznanie bezpiecznych zasad, nauka poprawnych zachowań, unikanie zagrożeń, ale i rywalizacja oraz dobra zabawa. Przedsięwzięcie odbyło się (25.07) w Łojewie. Na profilaktyczny piknik złożyła się wiedza i różne konkurencje. Nie brakowało konkursów, zabaw i możliwości kontaktu ze służbami, chociaż nie tylko nimi. Podczas przebiegu, osiem drużyn z siedmiu świetlic wiejskich: Cieślin, Sławęcinek, Łojewo, Krusza Podlotowa, Góra, Trzaski, Gnojno rywalizowało ze sobą. Tegoroczne "Gry..." wygrała świetlica w Cieślinie, która uzyskała najwięcej punktów.

Zadania, drużyny wykonywały przy stanowisku z: policjantami, strażakami, strażnikami leśnymi, przedstawicielami z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, nauczycielami inowrocławskiej szkoły medycznej. Było także stanowisko sportowo-rekreacyjne, z edukacją od lekarza weterynarii, osobą która korzysta z pomocy psa przewodnika i zoopsychologiem oraz behawiorystą. Wszystko po to, aby zajęcia były nietypowe, a wiadomości ciekawe. Otwarcia Gier dokonał Zastępca Wójta Gminy Inowrocław Pan Marek Karólewski, który wyraził swoją radość dla kultywowania nauki o bezpieczeństwie w taki sposób.

Uczestnicy musieli zmagać się z przepisami ruchu drogowego, zasadami wypoczynku nad wodą oraz scenką związaną z wzywaniem pomocy i reagowaniem na osobę, która potrzebuje tej pomocy. Nie zabrakło zmagań typowo sportowych, gdzie zajęcia poprowadzone przez jednego z policjantów, polegały na wykazaniu się sprawnością fizyczną. To wszystko z wykorzystaniem różnych rekwizytów sportowych.

Zagadki leśne okazały się zaskakująco ciekawe, bo las to również życie roślin, zwierząt, zachowaniem przebywających tam ludzi i zjawiska pogodowe. Konkurencje strażackie to szereg działań polegających na zręcznościowym wykonaniu zadań z wężem, wyposażenie wozu oraz wiedza przeciw pożarnicza. Nauka na temat zasadność wzywania służb i korzystania z numeru 112 przyda się zawsze i każdemu. Warto przecież wiedzieć co zgłaszamy alarmowo i jakie informacje trzeba podawać operatorom.

Ciekawy blok wiadomości i zagadnień przedstawili realizatorzy programu edukacyjnego „Z sercem dla zwierząt”. Obecni na Grach: weterynarz, zoopsycholog i wolontariuszka korzystająca z pomocy psiego przewodnika, nie tylko odkryli przed dziećmi i młodzieżą arkana prawidłowego opiekowania się zwierzętami, ale co ważne, zagrożeniami jakie mogą pochodzić od zwierząt. Stąd najpierw lekcja wiedzy, a potem sprawdzenie jej w postaci testu pytań.

W przeprowadzenie inicjatywy były zaangażowane dwie wolontariuszki z Inowrocławia, Aleksandra i Anastazja, które pomagały w przeprowadzaniu konkurencji i wystąpiły w roli członków komisji konkursowej na rysunek o tematyce związanej  z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dziewczyny nagrodziły także trzy osoby, które najbardziej były aktywne w konkursie ekologicznym, polegającym na sprzątaniu pobliskiego terenu.

Gry to również upominki. Wszyscy uczestnicy otrzymali torby termiczne oraz długopisy ufundowane przez Gminę Inowrocław. Ponadto przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego wręczyli każdej świetlicy wiejskiej albumy o przyrodzie województwa. Policjanci wyposażyli także wszystkie świetlice w plakaty dotyczące kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i kampanii  "Narkotyki i dopalacze zabijają". Gmina Inowrocław zadbała również o poczęstunek dla uczestników przedsięwzięcia.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w organizację „Gier strategicznych z POLICJĄ 2019”.

 

REKLAMA
(Izabella Drobniecka KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone