Zamknij

Ryszard Brejza: Wchodzi nowy rządowy program "Minus dla Polaków"

12:28, 08.08.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

 

Inowrocławski magistrat przekazał redakcjom w regionie informacje na temat zmian jakie zajdą w najbliższym czasie w samorządach. Zdaniem prezydenta Inowrocławia Ryszarda Brejzy, można mówić o programie "Minus dla Polaków".

Decyzje dotyczące podatków mają zdaniem prezydenta negatywnie odbić się na Inowrocławiu. Oznacza to, że miasto straci od 7,5 do 8,5 mln złotych. To nie wszystko bo zdaniem samorządowca, podwyżka minimalnego wynagrodzenia o 9% oznacza wzrost cen za energię elektryczną o ok.50%, podwyżkę płac w oświacie o ok.9,6%. Wydatki Inowrocławia wzrosną zatem o 10 milionów złotych.

- Wchodzi nowy rządowy program – MINUS DLA POLAKÓW. W budżecie Inowrocławia może zabraknąć kolosalnej kwoty nawet 19 mln zł. Jest to potężne uderzenie przedwyborcze w samorządy, które ma wykazać, że prezydenci i radni nie radzą sobie z rządzeniem – mówi prezydent Ryszard Brejza – Z jednej strony zabiera się nam miliony złotych, a z drugiej nakazuje się wypłatę kolejnych milionów. Zastanawiamy się jak poradzić sobie w tej sytuacji i uratować miasto. Podobna sytuacja może wystąpić we wszystkich miastach w Polsce. Rząd swoimi decyzjami doprowadza do destabilizacji finansów i zahamowania rozwoju miasta. Za takie kroki rządu zapłacą mieszkańcy Inowrocławia – dodaje Prezydent Miasta Inowrocławia.

Co według inowrocławskiego magistratu grozi obecnie miastu? Z przekazanych przez miasto informacji wynika, że nie  będzie "możliwe rozpoczęcie zaplanowanej budowy budynku z mieszkaniami socjalnymi, nie będą budowane żadne nowe ulice, możemy zapomnieć o dotacjach na zabytki, w tym na remont kamienic, na budżet obywatelski. Zmniejszone mogą być dotacje dla OSiR, na dodatkowe patrole policyjne, na likwidację pieców węglowych, na wsparcie organizacji i klubów sportowych oraz na promocję. Nie będzie remontów w szkołach. Może być konieczne podwyższenie podatków, czynszów czy opłaty za korzystanie z basenów.

- Nie ukrywamy, że sytuacja jest bardzo poważna. Zapobiec jej może jedynie przekazanie miastu dodatkowych środków w wysokości traconych w przyszłym roku dochodów. O przyjęcie takiego rozwiązania apelują do rządu zgodnie organizacje samorządowe – podkreśla Grażyna Filipiak, skarbnik Miasta Inowrocławia.

Zagrożony może być też wkład własny miasta na pokrycie 15% w projektach z Unii Europejskiej, co zakończy się niewykorzystaniem pieniędzy.

- Przypomina mi to sytuację inowrocławianina, któremu za bardzo dobre efekty pracy właściciel zakładu obniżył nagle wynagrodzenie, aby więcej mieć pieniędzy dla siebie. Człowiek, który zaciągał kredyty na realizację budowy domu, nagle zostaje postawiony w sytuacji bez wyjścia. Co ma odpowiedzieć właściciel, który z uśmiechem stwierdza, że otrzymywał za wysokie wynagrodzenie i jeżeli sobie nie poradzi, to jego wina, bo źle gospodaruje pieniędzmi – stwierdza prezydent Ryszard Brejza.

[POGODA]1565259687648[/POGODA]

fot. Ki24info

REKLAMA
(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (6)

polak polak

4 0

Brawo PIS i co może centralizacja władzy jak za PZPR? 13 października mamy wybór. Wybierzmy dobrze. 13:31, 08.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czytikczytik

3 4

Co by się ie okazało to za 500+ Polacy sprzedadzą wszystko. Liczy się tu i teraz w moim portfelu. Co będzie za kilka lat? Kogo to obchodzi? Oni będą mieli pełne kieszenie, dziadek będzie stał a pomniku, a spłacać będą jak zwykle ci na samym dole. Dziś się bawimy, dziś jest za co, dlatego PiS wygra, koszty tej zabawy będą dramatyczne. Powrócą dziury w drogach, drożyzna, bo złotówka nie będzie nic warta w europie, wszystko dla dobrobytu garstki aroganckich ludzi. Obudź się Polsko! 16:13, 08.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do CzytikaDo Czytika

4 1

Beneficjenci 500+ to garstka aroganckich ludzi? Czytik proponuję Ci szybkie leczenie u dobrego psychiatry. Wizyta nie jest tania(200 zł),ale efekty murowane. 22:14, 08.08.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

czytikczytik

1 4

Nie rozumiesz że nie ma darmowego pieniądza? Pieniądz za darmo jest ekonomicznie bezwartościowy? To tak jakbyś sobie wydrukował na drukarce i wysypał na ulicy. Inflacja zżera to 500+ i dopłacisz dwa razy tyle do wysokich cen. Nie widzisz co się dzieje w sklepach? Jakie są ceny mieszkań? Ceny usług, nie widzisz że wielu ludzi nie chce pracować woli siedzieć na tyłku i pobierać bezwartościowy socjal? Jesteś ułomny? 09:43, 09.08.2019


OczytanyOczytany

0 4

Z tą garstką aroganckich ludzi to chodzi chyba o PIS. Nawet czytać nie umiesz ze zrozumieniem. 09:45, 09.08.2019


KK

5 0

Prezydent czerwonego Inowrocławia płacze, że będzie musiał wyłożyć pieniądze na podwyżki dla nauczycieli? Przecież jeszcze niedawno wspierał strajkujących i podobno był po ich stronie. Panie Rysiu zastanów się Pan, o co Panu chodzi. Czy był pan rzeczywiście po ich stronie, czy po prostu byli oni dla was narzędziem do walki politycznej z rządem? Wyszło szydło z worka. 19:03, 09.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone