Zamknij

Oddawali krew i zapoznawali się z działaniem KMZB [FOTO]

14:17, 10.09.2019 | KPP
REKLAMA
Skomentuj

Inowrocławscy policjanci i miejscowy punkt krwiodawstwa zorganizowali pobór krwi. Wszyscy chętni, którzy tego dnia zjawili się przy ambulansie, mogli dowiedzieć się co to jest i na czym polega działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dziś (10.09) przy siedzibie inowrocławskich policjantów ul. Toruńska 13-15 zaparkował ambulans do poboru krwi. Organizatorem akcji była Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddział w Inowrocławiu. Krwiodawcy stawili się zachęceni włączeniem się w akcję i niesieniem pomocy innym.

Pobór krwi był połączony z promowaniem policyjnego narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjantki wręczały krwiodawcom magnesy "mówiące" o korzystaniu z mapy. Zachęcały również do obejrzenia przygotowanego przez inowrocławskich policjantów spotu o KMZB.

Z darczyńcami na temat tego, czemu w ten sposób pomagają i jak postrzegają bezpieczeństwo rozmawiał radiowiec Radio RMF MAXXX Pan Marcin Glapiak. Przy okazji spotkania nie brakowało rozmów na temat przepisów prawnych. Do ambulansu zgłosiło się 25 osób. 20 z nich mogło podzielić się życiodajnym płynem.

Dziękujemy!

asp. szt. Izabella Drobniecka

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone