Zamknij
REKLAMA

500 kg nielegalnego tytoniu o wartości pół miliona zarekwirowane!

16:04, 30.11.2021 | MP
Skomentuj
REKLAMA

563 tysiące złotych mogły wynieść uszczuplenia podatkowe, gdyby zatrzymane towary bez polskich znaków akcyzy zostały sprzedane.

W trakcie rutynowych działań kontrolnych prowadzonych w ostatnim czasie w zachodniej części Bydgoszczy (Osowa Góra), funkcjonariusze KAS ujawnili 104 kg tytoniu do palenia bez wymaganych znaków akcyzy. Mundurowi zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy przenosili nielegalny tytoń z garażu do zaparkowanego nieopodal pojazdu.

Z kolei w okolicach Osielska patrol funkcjonariuszy KAS zatrzymał do kontroli samochód dostawczy Fiat Doblo. Zaskoczony kierowca przyznał się, że przewozi tytoń. W części ładunkowej pojazdu mundurowi znaleźli 16 worków zawierających ponad 390 kg tytoniu do palenia bez znaków akcyzy.

[ZT]18341[/ZT]

W wyniku kontroli przeprowadzonych przez funkcjonariuszy KAS w dwóch wytypowanych punktach handlowych w Mogilnie i w Inowrocławiu, ujawniono łącznie 8 kg tytoniu oraz 3500 sztuk papierosów bez akcyzy. Kontrabanda Ukryta została na zapleczach sklepów oraz pod ladą.

Gdyby zatrzymany tytoń i papierosy trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosłyby ponad 563 tys. złotych.

Wszystkim osobom zamieszanym w nielegalny proceder oprócz konfiskaty wyrobów tytoniowych grożą wysokie kary pieniężne.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że nabywanie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu, stanowi przestępstwo lub wykroczenie skarbowe.

[ALERT]1638284537604[/ALERT]

 

(MP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Lewa FajaLewa Faja

1 0

Kurcze... w tych workach to więcej akcyzy i podatków niż krajanki!! 00:00, 01.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Taka prawdaTaka prawda

1 0

Nielegalnego, bo złodziejskie państwo w dużym stopniu przyczyniające się do uzależnień swoich obywateli, nie trzyma na tym łapy. Żal ściska, że nie mają od tego swojej doli i taka w tym nielegalność. Państwo hipokrytów, napędzające sprzedaż używek jednocześnie "promuje" zdrowy styl życia i ochronę płodów. Idealny obywatel to taki jak przez cały czas pracuje odprowadzając podatki, nie choruje, pali, chleje i umiera w ostatni dzień pracy. 06:23, 01.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%