Po przybyciu pierwszych jednostek stwierdzono, że dom jednorodzinny był całkowicie objęty ogniem. Strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej oraz zabezpieczenia terenu. W zdarzeniu poszkodowany został mężczyzna, który doznał rozległych poparzeń. Został on przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego i przetransportowany do szpitala.
[FOTORELACJA]5835[/FOTORELACJA]
Podczas prowadzenia działań doszło do zawalenia się jednej ze ścian szczytowych budynku, co dodatkowo utrudniało akcję.
Na miejscu obecni byli: Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Inowrocławiu bryg. Ireneusz Taraszka, dowódca JRG 1 Inowrocław kpt. Leszek Grosman oraz burmistrz Kruszwicy Mikołaj Bogdanowicz.
W działaniach uczestniczyły jednostki: OSP Kruszwica (GCBA Scania, GBA Mercedes), OSP Rusinowo (GBA Scania), OSP Wróble (GLBA Iveco), JRG 1 Inowrocław (dwa zastępy GCBA Scania, SLOp Ford Ranger), JRG 1 Bydgoszcz – SH-40 Mercedes Benz (na wypożyczeniu w JRG 1 Inowrocław).
Na miejscu pracowały także Pogotowie Ratunkowe, Inspekcja Nadzoru Budowlanego oraz Pogotowie Energetyczne.
[ZT]46157[/ZT]
[ZT]46152[/ZT]
Numer drugi "Życia Kruszwicy" został powiększony o kolejne strony. Tym razem czytelnicy mają do swojej dyspozycji 34 strony lokalnej lektury - większość tematów poruszana jest po raz pierwszy, co stanowi dodatkowy atut. Warto dodać, że w nowym numerze do dyspozycji czytelników oddany został dział sportowy oraz nekrologi. W środku czasopisma dodano grę "Mysi Chińczyk". Powstał również nowy dzial "Co w gminie piszczy?", który obejmuje wszystkie możliwe miejscowości Gminy Kruszwica i wydarzenia jakie miały w nich miejscach w lipcu i sierpniu.
Nowy numer to także liczne wywiady - kontynujemy rozmowę z Magdaleną Grzegocką, kruszwiczanką, która odważyła się wydać własną książkę. Rozpoczęliśmy również cykl rozmów z Rafałem Wojciechowskiem pod niezwykle ciekawym tytułem "Jak przetrwać w małym miasteczku?". Z nowego numeru dowiecie się również dlaczego Kruszwicę odwiedził pewien obywatel Meksyku... i jaką pasję z powodzeniem realizuje Patrycja Wójcik z którą porozmawiał Hubert Mizera. W "Kryminalnej Kruszwicy" piszemy o łatwo dostępnym nad Gopłem krysztale... a chwilę wcześniej o kryzysie wodnym na Kujawach i używaniu przez Urząd Miejski w Kruszwicy popularnego ChatGPT.
Zamów gazetę do domu!
Nagradzamy najlepszych!
W trzech miejscach padły rekordowe wyniki sprzedażowe. Co miesiąc nagradzamy najlepszych sprzedawców!
Wojsko wzywa Polaków na komisje. Te roczniki...
Polaków do woja a te banderowskie pomioty na sakasach w Polszy, ka co... Czyja to w końcu wojna ?
Legionista
16:45, 2026-01-13
Zespół Splin z teledyskiem do utworu "Moje Miasto" [VID
Brawo Splin , niech was muzyka nie opuszcza Miło posłuchać
Makato
16:33, 2026-01-13
Radny złożył interpelację w sprawie ogrodzenia przy dro
Pan radny próbuje sie wykazać, ale chyba trochę na siłę. Może zamiast prywatnych nieruchomości radni zajmą sie drogami w gminie!!!
Mniszek
15:19, 2026-01-13
Radny złożył interpelację w sprawie ogrodzenia przy dro
Lampy do ronda w kierunku miasta pomontować i z tymi autami buracznymi problem rozwiązać. To jest chyba ważniejsze. Ciemno jak w d.... droga osr...na błotem to jest wyzytówka na wlocie do miasta de facto w ciągu drogi krajowej. Brawo.
Kuń
14:46, 2026-01-13