Zamknij

Mieszkanka Gminy Kruszwica zainwestowała w kryptowalutę. Została oszukana

15:33, 17.11.2021 | .
Skomentuj

Mieszkanka gminy Kruszwica została oszukana. Kobieta straciła bardzo dużą kwotę pieniędzy. Przelała gotówkę na konta osób z którymi telefonicznie uzgadniała współpracę. Ta zakończyła się dla niej niedobrze.

Jeszcze we wrześniu mieszkanka gminy Kruszwica znalazła w internecie informacje na temat inwestycji w kryptowalutę. Wyszukała stronę internetową na ten temat i zgodnie z instrukcją podała swój numer telefonu do kontaktu z konsultantem. Następnego dnia otrzymała telefon od kobiety, która miała być „jej opiekunem”.

Mieszkanka kruszwickiej gminy najpierw zainwestowała kwotę tysiąca złotych poprzez wpłatę jej przelewem za pośrednictwem przesłanego linku. Kolejne telefoniczne połączenie już teraz od mężczyzny, nowego jej transakcyjnego „opiekuna” skutkowało założeniem na rzecz kobiety platformy i przesyłanie do niej linków. Pod nimi kobieta miała oglądać słupki i wykresy jak szybko jej zainwestowane tysiąc złoty wzrosło.

Poprzez namowę mężczyzny kobieta jeszcze dwukrotnie w październiku zainwestowała przekazując już znacznie większe kwoty pieniędzy. Ponadto przesłała zdjęcie swojego dowodu osobistego, by  jak się dowiedziała uwiarygodnić swoje działanie w tej dziedzinie finansowej. Już w listopadzie, pomimo żądania zwrotu swoich zainwestowanych pieniędzy ich nie otrzymała, a kontakt z rzekomymi opiekunami się urwał.

Policja ostrzega i informuje, że strony internetowe również tworzą oszuści. Wszystko po to, by znajdywać swoje ofiary. Uważajmy na takie sytuacje, bo przekazywanie pieniędzy nieznanym osobom grozi ich utratą.

[ALERT]1637159532537[/ALERT]

[ZT]18219[/ZT]

[ZT]18213[/ZT]

 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (6)

Głupota nie boliGłupota nie boli

14 0

Ja tym złodziejom bym jeszcze premię przyznał- głupotę należy tępić każdą metodą- finansową również. 16:17, 17.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

olekolek

2 1

Ludzie się żalą że rydzyk pieniądze od emerytów ciągnie. A ja twierdzę że dobrze robi. Bo jeśli nie on, to znajdzie się inny mesjasz co bitcoinów emerytom nasprzedaje. Jak ktoś *%#)!& i naiwny to mu sam Anioł Stróż nie pomoże... 21:28, 17.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

K.K.

5 0

Głupota niestety jeszcze długo będzie nieuleczalna. 06:40, 18.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PomyslPomysl

3 1

Tom babe czeba leczyc od lat wiadomo ze jak niema towaru w rece to sie nie placi. A tym bardziej inwestycie 06:57, 18.11.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

BabaBaba

6 1

Racja może uczyniłam nierozsądnie i bardzo tego żałuję, mam nauczkę na przyszłość. Natomiast tobie analfabeto wtórny przydałaby się jakaś terapia, bo jak widać po wielu twoich postach masz trudności z poprawną pisownią. 13:14, 18.11.2021


PlebanPleban

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


REKLAMA
0%