Zamknij

Oni nieśli pomoc poszkodowanym w Kruszwicy

18:32, 12.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Burmistrz Kruszwicy zaprosił do urzędu miejskiego tych, którzy ratowali ludzi z pożaru. Słowa uznania usłyszał jeden z mieszkańców Kruszwicy, dwaj dzielnicowi i strażak. To piękne, gdy człowiek pomaga innym z odruchu serca.

Dziś (12.05) do Urzędu Miejskiego w Kruszwicy, Burmistrz Pan Dariusz Witczak zaprosił bohaterów akcji pożarowej. W spotkaniu również uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu mł. insp. Karol Konopacki, Komendant Komisariatu Policji w Kruszwicy podkom. Paweł Kazubowski oraz Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej w Kruszwicy Pan Krzysztof Kozłowski.

Kiedy w kwietniu w jednej z kamienic wybuchł pożar i była potrzebna ewakuacja mieszkańców oraz pomoc w ratowaniu zdrowia i życia dzieci, czterech mężczyzn znalazło się w tym miejscu i czasie, gdzie powinni. Na szczęście ratunek przybył na czas, a w bezpośrednią pomoc byli zaangażowani: Pan Tomasz Jankowski, druh Ochrony Przeciwpożarowej z Kruszwicy Pan Sebastian Bonder oraz dzielnicowi asp. Karol Barczak i asp. Łukasz Zbawicki.

Przypomnijmy: W sobotnie popołudnie (23.04) po godz. 15.00 w kamienicy przy ul. Niepodległości na parterze pod schodami wybuchł pożar. Korytarz zajął się czarnym dymem i pożar szybko rósł na sile. Powiadomione o pożarze służby natychmiast zmierzały w kierunku zagrożenia. Ze zgłoszenia wynikało, że z kamienicy dochodzą odgłosy płaczących dzieci i wołanie o pomoc.

Pierwsi na miejsce dotarli kruszwiccy dzielnicowi z miejscowego komisariatu. Wbiegli do kamienicy i zaczęli pukać do wszystkich drzwi mieszkalnych, wzywając ludzi do ewakuacji. W działania z policjantami włączył się mężczyzna, który przypadkowo znalazł się w pobliżu i zauważył pożar. On również wbiegł do kamienicy pomagając ewakuować mieszkańców.    

Gdy wraz z przybyłymi strażakami wszyscy znaleźli się na drugim piętrze, skąd miały dochodzić głosy dzieci, wyważyli drzwi i weszli do środka. Tam w jednym z pokoi w głębi mieszkania zauważyli troje dzieci w wieku: 7, 9 i 11 lat. Policjant, strażak i mężczyzna wynieśli dzieci na zewnątrz kamienicy. Natychmiast trafiły do karetki, gdzie został im podany tlen. W tym momencie też do karetki podbiegli rodzice dzieci, którzy poinformowali, że wyszli z domu na chwilę do sklepu. Dynamiczna sytuacja nie pozostawiała chwili do namysłu. Służby również wyważyły drzwi w jeszcze jednym z mieszkań, by sprawdzić, czy nie ma tam ludzi. Nikogo jednak nie było. Gdy pożar został ugaszony, dowódca akcji gaśniczej ustalił, że zarzewie ognia znajdowało się na parterze pod schodami. Tam były składowane kartony i plastikowe wiadra. Spaleniu uległy ścienne panele i zostały nadpalone drewniane schody. Po ugaszeniu pożaru mieszkańcy mogli wrócić do mieszkań.

Od Burmistrza Kruszwicy popłynęły słowa uznania i podziękowania dla czworo bohaterów. Zarówno Pan Dariusz Witczak, jak i Szef inowrocławskich policjantów mł. insp. Karol Konopacki dziękowali im za reakcję, która przyczyniła się do uratowania ludzi. Wręczyli im również listy gratulacyjne oraz okolicznościowe upominki.

[FOTORELACJA]2482[/FOTORELACJA]

[ZT]20090[/ZT]

[ZT]20081[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MaxOff MaxOff

0 0

Wydaje mi się ,że Burmistrz zrobił by to samo. 22:14, 12.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%