Zamknij

Zatrzymane prawo jazdy za kolizję z rowerem

20:05, 05.10.2018 | asp. szt. Izabella Drobniecka
REKLAMA
Skomentuj

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, było przyczyną potrącenia rowerzystki przez samochód. Tak ustalili policjanci „drogówki”. Kierującej passatem policjanci zatrzymali prawo jazdy.

W Inowrocławiu (03.10) na skrzyżowaniu ul. Przybyszewskiego i Szymborskiej doszło do potrącenia jadącej rowerem. Kierująca samochodem marki VW Passat 28-letnia kobieta, nie zastosowała się do znaku „ustąp pierwszeństwa przejazdu”. Na skutek tego doszło do kolizji pojazdu z jadącą 56- letnią rowerzystką.

[ALERT]1538762802979[/ALERT]

Okoliczności zdarzenia na miejscu zbadali policjanci WRD, którzy ustalili, że kierująca passatem złamała w rażący sposób przepisy. Dlatego też policjanci zatrzymali jej prawo jazdy i odstąpili od postępowania mandatowego. Skierowali bowiem wniosek do sądu o ukaranie kobiety celem orzeczenia środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

(asp. szt. Izabella Drobniecka )
REKLAMA

Komentarze (1)

ZorroZorro

1 0

Kto dał taką władzę policiantom że mogą zatrzymywać prawa jazdy rozumie że sąd to rozpatrzy i glejt zwróci lub zatrzyma ale pały nagminnie straszą zatrzymaniem papierów. Koniecznie trzeba im te uprawnienia ograniczyć i dokładnie wyszczególnić co mogą bo często uprzykszają oni kierowcą życie miałem też taką sytuację ale w końcu kobieta która była z nadgorliwcem przekonała że to zbędne i nie potrzebne. 22:56, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone