Zamknij

Okradziono jeden z domów na terenie Kruszwicy. Zniknęły portrety rodzinne i zdjęcia

11:08, 19.03.2019 | P.B
REKLAMA
Skomentuj

Zgłoszenie o włamaniu do domu doprowadziło kruszwickich policjantów do sprawcy, który odpowie za pięć przestępstw. Jego łupem padły rodzinne fotografie. Poszkodowanymi natomiast były dobrze znane mu osoby.

Na terenie gminy Kruszwica kilka dni temu (16.03) miało miejsce włamanie do domu. Sprawca po tym, jak wybił szyby w drzwiach tarasowych wszedł do środka i ukradł portrety rodzinne oraz zdjęcia. Straty, włącznie z uszkodzeniami, właścicielka oszacowała na 3 tys. zł.

Policjanci z kruszwickiego komisariatu ustalili okoliczności zdarzenia, zabezpieczyli ślady i dowody. Już wówczas nabrali podejrzeń, że z przestępstwem tym może mieć związek jeden z mieszkańców powiatu radziejowskiego, którego kobieta znała, co wkrótce się miało potwierdzić.  Dlatego policjanci działali tak, by zweryfikować szybko tą hipotezę. Funkcjonariusze ustalili aktualne miejsce pobytu wytypowanego mężczyzny, co doprowadziło ich właśnie na teren wspomnianego powiatu.

[POGODA]1552989941467[/POGODA]

Tam znaleźli poszukiwanego mężczyznę. Miał on przy sobie skradzione mienie. Zarzuty, które usłyszał dotyczą jednak nie tylko przestępstw kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Zebrane przez kruszwicką policję dowody wskazują również na to, że 34-letni mężczyzna groził członkom rodziny. Okazał się również stalkerem. Lista zarzutów zatem wobec niego jest dłuższa. Teraz mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć łącznie za pięć przestępstw.

Kruszwiccy policjanci na podstawie zgromadzonego materiału wystąpili już do oskarżyciela z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Dziś (19.03) sprawę rozpatrzy sąd. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(P.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone