Zamknij
REKLAMA

Seniorzy z Kruszwicy wczuli się w dziennikarzy i polityków. W symulacji mogli kierować fikcyjnym państwem 

09:06, 17.09.2020 | AG
Skomentuj

Seniorzy z Kruszwicy biorą udział w projekcie, którego celem jest ich aktywizacja. Tym razem w ramach projektu "Aktywny Senior" realizowanego przez Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju Amicus, wczuli się w dziennikarzy i polityków. W symulacji mogli kierować wirtualnym państwem.

Podczas projektu seniorzy wczuli się w rolę polityków, prezesów telewizji, ministrów i posłów. Do ich zadań należało stworzenie koalicji, bronienie swoich argumentów oraz współpraca z mediami.

- Seniorzy poradzili sobie z symulacją bardzo dobrze. Potrafili bronić swoich stanowisk oraz szukać kompromisów. Opracowana na potrzeby zajęć symulacja, pozwala na aktywizacją jej graczy oraz wyłanianie  z grupy uczestników liderów, osób charyzmatycznych - mówi Przemysław Bohonos, wydawca mediów regionalny, prowadzący zajęcia.

Uczestnicy gry zostali podzieleni na mniejsze ugrupowania. Aby zarządzać wirtualnym państwem konieczne było szukanie kompromisów z innymi podmiotami symulacji. Nieoceniona w grze była rola mediów.

- Seniorzy wczuli się w odgrywane przez siebie rolę. Prowadzili autentyczne dyskusje, wypowiadali się na tematy, które często ich nurtowały. Bywało gorąco - dodaje rozmówca.

Premierem pierwszej kadencji została Maria Kilińska, której głównym konkurentem był Edmund Jędrzejczak. Po wygranych wyborach w symulacji, objął on funkcję premiera. Symulacja trwała blisko 4 godziny.

[POGODA]1600326351601[/POGODA]

[ZT]13328[/ZT]

[ZT]13389[/ZT]

[ZT]13387[/ZT]


 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz