Zamknij
REKLAMA

Weekend na naszych drogach obfitował w kolizje i wykroczenia

09.34, 20.07.2021 MP
Skomentuj
REKLAMA

Kolejny wakacyjny weekend za nami. Inowrocławska „drogówka” czuwała nad bezpieczeństwem uczestników ruchu. Zadań było dużo.

Miniony weekend (16-18.07) na drogach powiatu inowrocławskiego to wiele działań i kontroli, które prowadzili policjanci ruchu drogowego.

Patrole interweniowały w związku ze zgłoszonymi 20 kolizjami drogowymi. Policjanci skontrolowali 224 pojazdy. Ujawnili 207 wykroczeń, w tym 145 zakończyło się dla ich sprawców mandatami karnymi.

W Inowrocławiu na ul. Marcinkowskiego patrol ujawnił nietrzeźwego kierowcę samochodu ciężarowego marki Scania. 50-letni kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

Policjanci zatrzymali 3 prawo jazdy, w tym 2 za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. W Batkowie gmina Inowrocław „drogówka” zatrzymała do kontroli VW Passata i Toyotę. Kierujący nimi mężczyźni, odpowiednio o 52 i 88 km/h przekroczyli dozwoloną prędkość. To oni właśnie prócz zatrzymanych praw jazdy, zostali ukarani też mandatami i punktami karnymi.

Miniony weekend to także 17 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych, głównie za zły stan techniczny pojazdów.

Pamiętajmy o rozsądku na drodze i poruszaniu się zgodnie z przepisami. Trwające wakacje, to miejscami zwiększony ruch na drogach. Niech odpowiedzialność za siebie i innych weźmie górę, aby każdy dotarł bezpiecznie do miejsca swojej podróży.

KPP Inowrocław

[ZT]16928[/ZT]

 

(MP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%