Zamknij

60-lecie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jutro uroczystości

12:19, 24.03.2022 Aktualizacja: 12:22, 24.03.2022
Skomentuj

Dbają o nasze bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą, patrolują plaże, kąpieliska, rzeki i jeziora, upowszechniają naukę pływania, prowadzą szkolenia i akcje profilaktyczne - w tym roku obchodzimy 60-lecie powstania Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Uroczystości z tej okazji, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, odbędą się jutro (25 marca) w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego systematycznie wspiera finansowo działalność patrolową WOPR, a środki unijne umożliwiają m.in. organizację bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców.

W Kujawsko-Pomorskiem pracuje blisko 700 ratowników wodnych. Wielu z nich posiada dodatkowe kwalifikacje i uprawnienia – są płetwonurkami, sternikami motorowodnymi, żeglarzami i instruktorami żeglarstwa.

Zrzeszeni są w ośmiu organizacjach WOPR:

WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy,
Nadgoplańskim WOPR w Kruszwicy (powiat inowrocławski),
Rejonowym WOPR w Bydgoszczy,
Rejonowym WOPR w Toruniu,
Włocławskim WOPR we Włocławku,
Lipnowskim WOPR w Lipnie,
Wdeckim WOPR w Tleniu (powiat świecki),
Pałuckim WOPR w Żninie.

Wsparcie z budżetu samorządu województwa corocznie trafia na patrolowanie zbiorników wodnych i zapewnienie bezpieczeństwa nad wodą w okresie wakacyjnym. W ubiegłym roku na ten cel przekazano 120 tysięcy złotych. W ramach współpracy zespoły ratownicze zrzeszone w strukturach WOPR, wyposażone w łodzie motorowe, dbały o bezpieczeństwo nad kujawsko-pomorskimi zalewami, jeziorami i rzekami.

[FOTORELACJA]2414[/FOTORELACJA]

To nie jedyna pomoc kierowana do jednostek WOPR w regionie. Trwa realizacja projektu, w ramach którego blisko tysiąc mieszkańców naszego regionu będzie mogło zdobyć kwalifikacje i uprawnienia niezbędne do pracy w ratownictwie wodnym. Szkolenia z kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz kursy zawodowe dla ratowników wodnych, sterników motorowodnych lub płetwonurków trwają. Projekt zyskał 3,5 miliona złotych wsparcia ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Dotychczas przeszkolono blisko 280 osób, które już wzmocniły kadrę ratowników.

Statystki z sezonu letniego 2020 (1 czerwca-30 września):

948 – liczba dyżurów zgłoszonych przez wszystkie podmioty uprawnione do wykonywania ratownictwa wodnego w Kujawsko-Pomorskiem
831 zgłoszonych patroli
82 akcje ratownicze
48 akcji technicznych
16 akcji poszukiwawczych
w poprzednim sezonie mieliśmy do dyspozycji 39 kąpielisk.
 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu mojakruszwica.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%