Dbają o nasze bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą, patrolują plaże, kąpieliska, rzeki i jeziora, upowszechniają naukę pływania, prowadzą szkolenia i akcje profilaktyczne - w tym roku obchodzimy 60-lecie powstania Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Uroczystości z tej okazji, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, odbędą się jutro (25 marca) w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego systematycznie wspiera finansowo działalność patrolową WOPR, a środki unijne umożliwiają m.in. organizację bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców.
W Kujawsko-Pomorskiem pracuje blisko 700 ratowników wodnych. Wielu z nich posiada dodatkowe kwalifikacje i uprawnienia – są płetwonurkami, sternikami motorowodnymi, żeglarzami i instruktorami żeglarstwa.
Zrzeszeni są w ośmiu organizacjach WOPR:
WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy,
Nadgoplańskim WOPR w Kruszwicy (powiat inowrocławski),
Rejonowym WOPR w Bydgoszczy,
Rejonowym WOPR w Toruniu,
Włocławskim WOPR we Włocławku,
Lipnowskim WOPR w Lipnie,
Wdeckim WOPR w Tleniu (powiat świecki),
Pałuckim WOPR w Żninie.
Wsparcie z budżetu samorządu województwa corocznie trafia na patrolowanie zbiorników wodnych i zapewnienie bezpieczeństwa nad wodą w okresie wakacyjnym. W ubiegłym roku na ten cel przekazano 120 tysięcy złotych. W ramach współpracy zespoły ratownicze zrzeszone w strukturach WOPR, wyposażone w łodzie motorowe, dbały o bezpieczeństwo nad kujawsko-pomorskimi zalewami, jeziorami i rzekami.
[FOTORELACJA]2414[/FOTORELACJA]
To nie jedyna pomoc kierowana do jednostek WOPR w regionie. Trwa realizacja projektu, w ramach którego blisko tysiąc mieszkańców naszego regionu będzie mogło zdobyć kwalifikacje i uprawnienia niezbędne do pracy w ratownictwie wodnym. Szkolenia z kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz kursy zawodowe dla ratowników wodnych, sterników motorowodnych lub płetwonurków trwają. Projekt zyskał 3,5 miliona złotych wsparcia ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Dotychczas przeszkolono blisko 280 osób, które już wzmocniły kadrę ratowników.
Statystki z sezonu letniego 2020 (1 czerwca-30 września):
948 – liczba dyżurów zgłoszonych przez wszystkie podmioty uprawnione do wykonywania ratownictwa wodnego w Kujawsko-Pomorskiem
831 zgłoszonych patroli
82 akcje ratownicze
48 akcji technicznych
16 akcji poszukiwawczych
w poprzednim sezonie mieliśmy do dyspozycji 39 kąpielisk.
Kowalski z Kruszwicy chce założyć biznes. Analizujemy
Nie wiem kto to wypisuje, ale oprócz czynszu, prądu i ogrzewania dochodzi jeszcze ZUS +/- 3000 zł. , podatek dochodowy, VAT , a jeżeli kogoś zatrudnimy to koszty odlatują do Sławosz Uznańskiego czyli w kosmos. Podsumowując : ryzyko plajty 99%
Makato
16:15, 2025-07-04
Raport o Kruszwicy: Kruszwiczanie się starzeją. Przybył
Kogo przybyło kilka procent? Spadek liczby mieszkańców był na rękę Bogdanowiczowi i Witczakowi. Chcieli mieć bezpośredni wybór radnych, a nie listy partyjne. Łatwiej później manipulować taką grupą. Udało się im, lecz uruchomili lawinę i liczba ludności drastycznie spada. A działań by zachęcić ludzi do pozostania tutaj i osiedlania się nowych mieszkańców nie widać. Praca dla znajomków i to z innych gmin, a kruszwiczanie wyganiani na zewnątrz by tam pracowali. Po czasie przeprowadzają się tam gdzie pracują.
15:16, 2025-07-04
Poszukiwali ich policjanci i znaleźli
Za alimenciarzy niech się lepiej zabiorą.A nie prowadząc śledztwo umarzają sprawy
Iza
11:02, 2025-07-04
„W lusterku wszystko widać” . O kruszwickim braku kultu
jakby nie zabetonowali wszystkiego i wycieli krzaków to psy miałyby gdzie *%#)!& proste poza tym polecam patrzeć pod nogi nie w chmurki
ups
10:54, 2025-07-04
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz