Zamknij
REKLAMA

Pogrzeb Bolesława Tejkowskiego. Kondolencje z wielu krajów

09:03, 16.06.2022 | Łukasz Marcin Jastrzębski

15 czerwca odbyła się uroczystość pogrzebowa, przewodniczącego Polskiej Wspólnoty Narodowej i Polskiego Komitetu Słowiańskiego Bolesława Tejkowskiego (1933-2022). 

Świecki pogrzeb odbył się na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie (Wólka Węglowa). Mistrz Ceremonii Pogrzebowej Jacek Borowik przypomniał życiorys zmarłego, podkreślając endeckość rodziny z jakiej pochodził.

Zaznaczył również że szef PWN-u konsekwentnie był w opozycji do władz solidarnościowych i był przeciwnikiem uczestnictwa Polski w zachodnich strukturach wojskowo-politycznych. Najbliższa współpracowniczka zmarłego Barbara Krygier odczytała kondolencje, które nadeszły z krajów środowisk słowiańskich - między innymi z Słowacji, Rosji i Ukrainy.

[ZT]20386[/ZT]

Tejkowskiego pożegnał również nestor Obozu Narodowego i dawny lider Stronnictwa Narodowego "Szczerbiec" mec. Marian Barański. Przypomniał on chwalebną rolę jako zmarły odegrał w ratowaniu dorobku prof. Feliksa Konecznego i dostarczeniu rękopisów jego prac Jędrzejowi Giertychowi do Londynu. Koleżanka z krakowskich czasów studiów przypomniała o roli jaką odegrał Tejkowski w Polskim Październiku 1956 roku. 

W kondukcie pogrzebowym można było zauważyć przedstawicieli Polskiej Wspólnoty Narodowej, Polskiego Komitetu Narodowego, Zjednoczenia Patriotyczno-Robotniczego "Grunwald", b. Stronnictwa Narodowego "Szczerbiec", b. Stronnictwa Narodowego, Klubu Myśli Polskiej ze Śląska i Stowarzyszenia Przyjaźni Polsko-Rosyjskiej.

[ZT]20489[/ZT]

[ZT]20481[/ZT]
 

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%