Zamknij
REKLAMA

Sypniewski: Będziemy płacić więcej za system, który ma rekordową liczbę zgonów

20:43, 13.01.2022 | Marcin Sypniewski, polityk Konfederacji, działacz, przedsiębiorca, autor komentarzy dla MK
Skomentuj
REKLAMA

Nawet w naszym państwie mało było dotąd tak bezczelnych, nieuzasadnionych i bijących Polaków po kieszeniach podwyżek podatków jak podwyżka składki zdrowotnej w Nowym Wale.

Brak możliwości odliczenia składki od dochodu powoduje, że faktycznie wszyscy zapłacimy większy podatek. Co więcej, jeśli ktoś osiąga dochody z kilku źródeł to zapłaci kilka składek zdrowotnych.

Za co płacimy więcej? Czy budowane są nowe szpitale? Czy państwo zrobiło coś z niedoborem lekarzy? Czy w ramach większej składki będziemy mieli VIPowską obsługę?

Otóż nie. Nic się nie zmieni. Powstanie tylko Agencja Rozwoju Szpitalnictwa, czyli kolejne koryto. W dalszym ciągu polska służba zdrowia będzie wyglądała jak dotąd. Jak wielki skansen z czasów komunizmu.

Dramatyczna obsługa, legendarnie długie terminy oczekiwania na wizytę u specjalisty, a w czasach pandemii faktyczne uniemożliwienie ludziom skorzystania ze służby zdrowia. Magiczny system teleporad, walenia kijem w parapet i tysiąca oświadczeń i procedur covidowych.

Nawet gdyby wszystkie pieniądze z budżetu władować w ten niewydolny system, to nic to by nie dało. Tu nie trzeba pieniędzy, a innego podejścia.

A efekt jest taki, że będziemy płacić więcej za system, przez który mamy rekordową liczbę zgonów, największą od czasów wojny. Za system, przez który ludzie chorują i umierają w domu, bez skorzystania z pomocy lekarskiej, jak w krajach Trzeciego Świata. Za system, który każdy mogący sobie na to pozwolić omija korzystając z prywatnej opieki medycznej.

Jak zwykle rząd mówi, że chce naszego dobra. A każdego dnia będziemy mieli go coraz mniej.

[ZT]18775[/ZT]

[ZT]18774[/ZT]

 

(Marcin Sypniewski, polityk Konfederacji, działacz, przedsiębiorca, autor komentarzy dla MK)

Internauta

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%