Zamknij

Jak szybko zezłomować auto?

08:08, 28.10.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 08:08, 28.10.2024

Bardzo stare i zniszczone auto ciężko będzie sprzedać na rynku wtórnym, ponieważ klienci szukają głównie pojazdów na chodzie, względnie nowych, bez historii wypadkowej. Zezłomowanie pojazdu jest dużo wygodniejszą alternatywą – cały proces trwa znacznie krócej, a i pod względem finansowym można zyskać więcej niż sprzedając wrak osobie prywatnej. 

Jakie auta kwalifikują się do kasacji? 

Na złom można oddać każdy samochód, aczkolwiek do kasacji trafiają niemal wyłącznie pojazdy bardzo wiekowe oraz powypadkowe wraki – auta kilkuletnie i będące na chodzie opłaca się jeszcze naprawić. Oczywiście jeśli kierowca chce oddać do skupu samochód w jeszcze niezłym stanie, zawsze może to zrobić, szczególnie kiedy mocno zależy mu na czasie – sprzedaż na rynku wtórnym może się ciągnąć miesiącami, podczas gdy skup załatwi wszystkie formalności w niecały tydzień. 

Marka czy rodzaj napędu nie mają znaczenia. Niesprawne samochody odbierane są od klienta lawetą, za co najczęściej nie musi on płacić, chyba że transport dotyczy bardzo odległej lokalizacji – z tego względu warto szukać skupów blisko miejsca zamieszkania. Samochód przeznaczony do kasacji musi też oczywiście być własnością sprzedającego – pojazd od kasacji oddaje się razem z kompletem dokumentów. Wszystkie szczegóły związane z kasacją pojazdu można znaleźć na stronie internetowej skupu, np. na https://kupimyauto.com/skup-aut-grudziadz/

Jak wygląda sprzedaż starego samochodu? 

Klientom bardzo często zależy na czasie, dlatego sprzedaż samochodu można zgłosić nie tylko osobiście bądź telefonicznie, ale również online. Służy do tego krótki formularz z niezbędnymi informacjami jak marka, rocznik, stan techniczny. Warto jeszcze do tego opisu dołączyć zdjęcia samochodu, ale nie zawsze są one obowiązkowe, choć bardzo pomagają w dokładniejszej wycenie. Wstępna oferta pojawia się zazwyczaj tego samego dnia. 

Podana stawka nie musi być tą ostateczną, bo nim dojdzie do sfinalizowania transakcji, muszą się jeszcze odbyć oględziny samochodu i weryfikacja stanu technicznego. Klient nie ma obowiązku przyjąć oferty skupu, bo oględziny oraz wycena nie oznaczają zawarcia umowy – w każdej chwili właściciel samochodu może odmówić transakcji. Treść umowy niektóre skupy publikują na swojej stronie internetowej, np. na https://kupimyauto.com/blog/

Jak przebiega złomowanie samochodu? 

Kasację samochodu mogą przeprowadzić wyłącznie licencjonowane placówki. Nielegalne złomowanie pojazdu ma swoje konsekwencje, tak prawne, jak i finansowe, dlatego lepiej wcześniej sprawdzić, czy wybrane miejsce posiada stosowne uprawnienia. W ramach kasacji pojazdu unieważnia się tablice rejestracyjne oraz dowód rejestracyjny, a kierowca otrzymuje zaświadczenie o złomowaniu, z którym może się zgłosić do wydziału komunikacji – po kasacji konieczne jest wyrejestrowanie pojazdu. 

Kwota za złomowany samochód przeważnie nie jest wysoka, niemniej powinno to być przynajmniej kilkaset złotych. W przypadku aut niekompletnych, bez części, może zostać naliczona opłata utylizacyjna. 

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%