Zamknij

Gdzie stosuje się rury ocynkowane?

14:24, 02.09.2022 . Aktualizacja: 14:25, 02.09.2022
Skomentuj

Rury ocynkowane są materiałem, który perfekcyjnie sprawdza się w kilku branżach i dziedzinach przemysłu. Wykonuje się je ze stali ocynkowanej, dzięki czemu cechują się wysoką wytrzymałością i odpornością. Dzięki temu można je wykorzystywać między innymi w instalacjach wodnych. Ponadto są odporne na działanie wysokich i niskich temperatur oraz wilgoć i korozję. Gdzie można wykorzystywać ocynkowane rury? Jak one powstają?

Jak powstają rury ocynkowane? 

Rury ocynkowane produkowane są z blachy ocynkowanej, która może być pokrywana specjalną warstwą ochronną na różne sposoby. Wśród popularnych technik wymienia się między innymi:

  • cynkowanie ogniowe,
  • cynkowanie natryskowe,
  • proces Sendzimira,
  • cynkowanie galwaniczne.

Największą popularnością cieszy się cynkowanie ogniowe. Jest to jeden z procesów, które zapewniają największą wytrzymałość i trwałość szacowaną na kilkadziesiąt lat. W tym przypadku warstwa cynku nakładana jest na gorąco. Odpowiednio przygotowana, czyli wygładzona i oczyszczona blacha jest zanurzana w ciekłym cynku o temperaturze około 450 - 460 stopni Celsjusza. Powstaje w ten sposób gruba powłoka, która idealnie zabezpiecza materiał przed korozją, czy tez uszkodzeniami mechanicznymi. 

Wysokiej jakości rury ocynkowane dostępne są na https://www.bricoman.pl/artykuly-hydrauliczne/stal-zeliwo-instalacje/rury-ocynkowane.

Jakie właściwości mają rury ocynkowane?

Proces cynkowania ogniowego sprawia, że rury stalowe trafiają na określony czas do kąpieli cynkowej. Po ostygnięciu i wyschnięciu rury pozostaje w niej warstwa cynku, która ma za zadanie chronić stal przed działaniem czynników atmosferycznych. Żelazo, które jest zawarte w stali, nie będzie się utleniać, dopóki nie zostanie przerwana struktura zewnętrzna.  Ogromną zaletą rur ocynkowanych jest fakt, iż można je stosować na zewnątrz i w miejscach o wysokiej wilgotności. Dodatkowa konstrukcja ma takie same cechy, jak inne stalowe elementy. Rury ocynkowane są lekkie, dostępne w atrakcyjnych cenach i cechują się wysoką wytrzymałością. Powstała z nich konstrukcja jest na ściskanie, zginanie i cechuje się łatwością w obróbce. 

Jakie zastosowanie mają rury ocynkowane?

Odpowiednie zabezpieczenie rur przed korozją sprawia, że można je stosować na bardzo szeroką skalę, a w szczególności w miejscach, gdzie panuje wysoka wilgoć. Każda z rur posiada dodatkowe zabezpieczenie, jakie wykorzystać można poza budynkami. Na uznanie zasługują rury ocynkowane do wody. Z takich produktów wykonamy z łatwością ogrodzenia, produkty ogrodnicze, czy obiekty małej architektury ogrodowe. Rury można w dowolny sposób spawać i łączyć ze sobą. Przy ich wykorzystaniu powstają miedzy innymi kratownice do bram, konstrukcje nośne garaży i wiat, konstrukcje poręczy i balustrad.

Rury ocynkowane sprawdzą się również w wielu innych dziedzinach przemysłu. W budownictwie pozwalają tworzyć słupy pod drogowe znaki oraz maszty informacyjne. W przemyśle z kolei są wykorzystywane podczas budowy maszyn i konstrukcji, jakie ułatwiają codzienną obsługę. Co ciekawe, nawet majsterkowicze docenią rury ocynkowane.  Można z nich bowiem wykonać ciekawe konstrukcje dekoracyjne i użytkowe. Szerokie możliwości zastosowań sprawiają, że dostępność rur ocynkowanych na rynku jest bardzo duża. 

[ZT]21316[/ZT]

[ZT]21295[/ZT]

[ZT]21254[/ZT]

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Tom Tom

2 0

Niektóre rury ...ocynkowane to chyba robione są z papieru ,nie wytrzymują nawet pół roku ,nie mówiąc o kształtkach w których robią się dziury .Normalnie porażka ... 06:27, 03.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%