Zamknij

4 pomysły na aranżację żaluzji drewnianych w twoim mieszkaniu

18:05, 16.12.2019 | materiał sponsorowany

Żaluzje drewniane mogą prawdzie odmienić klimat twoich wnętrz. Wykonane z naturalnych materiałów, dodają odrobiny egzotyki, a także świetnie współgrają ze stylem industrialnym czy klasycznym. Dzięki swoim właściwościom, są odpowiedzią dla wszystkich lubiących jakościowe i modne rozwiązania. Jakie są największe plusy żaluzji drewnianych?

 

Zalety

Mocnym atutem, na którym zyskują te żaluzje, jest materiał, z którego są wykonane – czyli drewno. Jest to solidny materiał, który nie dość, że prezentuje się bardzo estetycznie i pasuje do wielu przestrzeni, to jest również trwały i odporny na uszkodzenia.

Żaluzje drewniane są odporne na wilgoć, promienie UV oraz skoki temperatury, więc idealnie sprawdzają się w swojej roli. Warto jednak zdecydować się na produkty wykonane z dobrych jakościowo materiałów, gdyż to gwarantuje długi czas używalności.

Źródło: wakorolety.pl

Żaluzje te świetnie radzą sobie z blokowaniem światła słonecznego. Zbudowane są z lameli, które w odpowiednim ustawieniu mogą blokować je zupełnie lub wpuszczać tylko określoną ilość światła do pokoju. Nadadzą się świetnie dla wszystkich osób lubiących posiadać maksymalną kontrolę nad stopniem zaciemnienia.

Wybór tych żaluzji podkreśla indywidualny charakter każdego pomieszczenia. W jakich stylach sprawdzą się najlepiej?

1. Klasycznie

Drewno zawsze było dużym przyjacielem wnętrz utrzymanych w stylu klasycznym, dlatego w tych pomieszczeniach żaluzje drewniane będą jak najbardziej pożądane. Dobrze się sprawdzą w odcieniach naturalnego drewna. W kolorze bieli będą idealnym tłem dla wszystkich dodatków i podkreślą elegancki styl pokoju.

2. Styl industrialny

Charakteryzujący się mocnymi akcentami i surowością, styl industrialny często potrzebuje być czymś przełamany. Idealnie do tego celu posłużą właśnie żaluzje! Drewno świetnie wygląda w towarzystwie stali i różnego rodzaju innych metali, które królują w tego typu pomieszczeniach. Żaluzje drewniane ocieplą nieco klimat wnętrz, bez przesadnego narzucania się. Spróbuj, a przekonasz się sam!

3. Styl kolonialny

Jeszcze nie tak popularny w Polsce, staje się coraz ciekawszym rozwiązaniem dla naszego zimniejszego klimatu. Styl kolonialny to nawiązanie do egzotyki, przywołujący akcenty związane z dalekimi podróżami do krajów Afryki czy Azji. Obok elementów etnicznych i „pamiątek z podróży” pięknie prezentować się będą żaluzje wykonane właśnie z drewna egzotycznego. Nawiązanie do natury, mocne akcenty, kolory ziemi – to wszystko wygląda bardzo efektownie i ciekawie. Może już pora na odrobinę egzotyki?

?

Źródło: wakorolety.pl

4. Nowoczesność w najświeższym wydaniu

Jeśli szukamy rozwiązań, które pasują do nowoczesnych wnętrz i komplementują ten właśnie styl, żaluzje drewniane sprawdzą się w nim wzorowo. Czy to w towarzystwie nietypowych mebli, czy po prostu w samym środku minimalistycznej formy – drewno spełnia rolę nie tylko ocieplającą cały klimat, ale stanowi również dobrą bazę dla reszty dekoru. Jeśli jeszcze nie wypróbowałeś tego rozwiązania – już czas!

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone