Zamknij

Wypełniacze ust–rodzaje

10:55, 03.02.2021 | Reklama

Kwas hialuronowy – klasyka wśród metod powiększania ust

Na rynku dostępne są różne, stosowane w celach estetycznych wypełniacze – kwas hialuronowy pozostaje jednak bez wątpienia najpopularniejszym z nich. Substancja ta występuje naturalnie w ludzkiej skórze. Powiększanie z użyciem kwasu hialuronowego daje doskonały efekt wypełnienia, dzięki czemu powierzchnia ust wygląda na nawilżoną i wygładzoną. Ze względu na krótki czas trwania zabiegu, nie trzeba poświęcać dużej części dnia na wizytę w gabinecie. Substancja wstrzykiwana jest bezpośrednio pod skórę – dobór odpowiedniej techniki iniekcji pozwala na precyzyjne wprowadzenie kwasu i uzyskanie pożądanego efektu. Przed tym aplikowane jest znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg powiększania ust tym sposobem jest niemal zupełnie bezbolesne. Na rynku można znaleźć różne preparaty zawierające kwas hialuronowy, na przykład Evanthia lub Auralya. Dobór konkretnego produktu powinien być motywowany takimi czynnikami jak typ planowanego zabiegu, stężenie preparatu i czas utrzymywania się efektów. Można je kupić miedzy innymi na https://cosmed24.pl/medycyna-estetyczna/wypelniacze-kwas-hialuronowy/.

Powiększenie ust własną tkanką tłuszczową

Innym popularnym wypełniaczem stosowanym do powiększania ust jest tkanka tłuszczowa klienta. Jest ona pobierana z innej części ciała, a następnie wstrzykiwana w pożądane miejsce. Główna zaletą tego zabiegu jest znacznie obniżone ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Problemem wypełniania ust tkanką tłuszczową jest nieprzewidywalność procesu. Efekt może niekiedy znacząco różnić się od pożądanego, czyniąc tę metodę jedną z bardziej ryzykownych. W zależności od właściwości naszego ciała efekty mogą utrzymywać się do około roku – po tym czasie wprowadzony tłuszcz zaczyna się wchłaniać. Zabieg powiększania ust za pomocą tkanki tłuszczowej trwa dosyć krótko, nie jest też w jego przypadku wymagany pobyt w klinice.

Wypełniacze stałe – powiększanie i modelowanie ust za pomocą implantów

Wypełnianie ust za pomocą implantów to jedna z najbardziej inwazyjnych metod. Zabieg ten wybierają szczególnie te osoby, którym zależy na trwałym, widocznym efekcie powiększania. Jest też często wykorzystywany w celu modelowania kształtu ust, by osiągnąć pożądany kształt lub poprawić symetrię. Choć wypełnianie za pomocą implantów zapewnia trwały efekt, nie jest jednak wolne od wad. Głównym problemem, jaki wiąże się z powiększaniem ust tym sposobem, jest bardzo wysoka cena zabiegu oraz konieczność stałego monitorowania stanu implantu, by nie dopuścić na przykład do jego przesunięcia pod skórą. Ze względu na inwazyjność zabiegu, rany po nim muszą być regularnie dezynfekowane, by uniknąć zakażenia.

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%