Zamknij

3 świetne sposoby na event online!

12:07, 05.10.2021 | materiały partnera

Eventy organizowane za pośrednictwem sieci były jeszcze do niedawna pewną ekstrawagancją. Dziś ,ze względu na sytuację panującą na całym świecie, wszelkie konferencje, szkolenia i prezentacje niemal w całości przeniesione zostały do rzeczywistości wirtualnej, co spotkało się z dużym uznaniem małych i dużych firm. Jednak pozostała również kwestia organizacji eventów. Wiele wydarzeń o charakterze rozrywkowym również musi odbywać się w Internecie, jeśli ma odbywać się w ogóle. Jakie najciekawsze imprezy online można zorganizować dla swoich pracowników? Jak zainteresować kilkunastu lub kilkudziesięciu uczestników siedzących przed ekranami swoich komputerów w domach? O czym warto pamiętać przy tego rodzaju przedsięwzięciach?

Musi być zajmująco

Rozrywka online jest bardzo specyficzną gałęzią entertainmentu. Problem przyciągnięcia uwagi na dłuższy czas jest tutaj najbardziej kluczową kwestią. Warto więc pamiętać, by takie wydarzenie nie było za długie, a jednocześnie by nie koncentorwało się tylko wokół jednego aspektu (na przykład, warto pamiętać o zmieniającej się scenerii bądź prowadzącym, który potrafi w ciekawy sposób intonować i modulować głos). Najważniejsza jednak jest forma rozrywki, jaką zapewnimy naszym słuchaczom. Może być to form interaktywna lub pasywna, ale w każdym przypadku istnieją opcje bardzo miło spędzonego czasu.

Jakie eventy warto organizować?

Po pierwsze – występy artystyczne. Możemy tu pokusić się o znany zespół muzyczny, bądź grupę kabaretową. Bardzo modnym i popularnym ostatnio trendem jest natomiast zatrudnianie do takich imprez stand-uperów, ponieważ ta forma rozbawiania ludzi zyskuje sobie ostatnio całe rzesze fanów.

Po drugie – ciekawe szkolenia. Aby ubarwić nieco szarszą rzeczywistość pracownika, warto zorganizować szkolenie niekoniecznie związane z pracą. Tu z pomocą przyjdzie na przykład szef kuchni, który pomoże przygotować ciekawą potrawę, lub ekspert na przykład z dziedziny origami czy nawet tworzenia lasu w słoiku. Możliwości są nieograniczone, a kreatywnie i interaktywnie spędzony czas zadowoli w zasadzie każdego pracownika.

Po trzecie – gdy i zabawy. Wszelkiego rodzaju łamigłówki, czy nawet escape room w wersji online doskonale sprawdzą się jako forma spędzenia wieczoru integracyjnego. Takie zabawy scalają zespół, dają poczucia wspólnoty i współpracy i choć trochę zbliżają do siebie współpracowników na co dzień skazanych na home-office.

Pamiętajmy jednak…

Organizację eventów warto zlecić ekspertom. Nie próbujmy sami bawić się w konferansjerów i specjalistów od sprzętu jednocześnie, gdyż może kosztować nas to czas, pieniądze i humory uczestników takiego wydarzenia. Pamiętajmy, że od udanego eventu online może zależeć dużo więcej niż nam się wydaje. Warto więc zainwestować w jego profesjonalną organizację i pomyślny przebieg.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%