Zamknij

Planujesz przeprowadzkę do Łodzi? Zobacz, w jakiej dzielnicy warto szukać mieszkania

11:46, 29.10.2018 | P.B
Skomentuj

 

Coraz więcej słyszy się o osobach, decydujących się na przeprowadzkę do centralnej części Polski, w szczególności do Łodzi. W poszukiwaniu nowego miejsca do życia konieczne jest sprawdzenie u wiarygodnego źródła, w jakich rejonach opłaca się kupić lub, przynajmniej na jakiś czas, wynająć mieszkanie. Między innymi na to, ale też na inne pytania związane z wielką inwestycją, jaką jest zakup mieszkania, odpowiadamy w poniższym artykule.

Każde osiedle ma swoje mocne i słabe strony. Wybierz zgodnie ze swoimi wymaganiami

Zanim przyjrzymy się poszczególnym rejonom czwartego co do wielkości miasta w Polsce, należy poświęcić chwilę rozmyślaniom. Zastanów się, jakie są Twoje oczekiwania względem mieszkania w Łodzi na sprzedaż. Być może nie masz ich wielu: określony metraż, przestronny balkon, darmowe miejsce parkingowe i duży plac zabaw pod oknami w pełni wystarczą Ci do szczęścia. Jednak bardziej prawdopodobne, że Twoja lista wymagań nie ma końca, budżet jest ograniczony, a czas nieubłaganie ucieka. Nieruchomość trzeba znaleźć w krótkim czasie, inaczej zostaniesz zmuszony do wynajęcia kawalerki. Chcąc tego uniknąć, przeanalizuj wszystkie interesujące osiedla pod kątem własnych oczekiwań. Sprawdzaj połączenia komunikacyjne, najbliższe sklepy, siłownie, kina. Jeżeli stawiasz na nowoczesność, szukaj nowych inwestycji, najwyżej kilkuletnich. Takich, jak pięciokondygnacyjne bloki na osiedlu Villa Romanów w dzielnicy Bałuty, dysponujące mieszkaniami o wysokim standardzie. Godne uwagi jest też zamknięte osiedle Kopernika, dzielnica Widzew oraz Polesie. To te części Łodzi najczęściej wybierają rodziny, szukające bezpiecznych mieszkań i domów.

Ceny nieruchomości idą w parze z ich standardem. Zdecyduj, jakie są Twoje priorytety

Nie oszukujmy się, ceny mieszkań w każdym mieście bardzo się od siebie różnią. W jednej dzielnicy można trafić na nieruchomość w cenie 3 tys. zł za mkw., podczas gdy tuż obok, na innej ulicy, za mieszkanie o podobnym metrażu zapłacić trzeba 6 tys. zł za mkw. Różnice te nie są wynikiem przypadku. Cena zależy bowiem nie tylko od lokalizacji lecz również od standardu, metrażu, roku budowy i innych licznych udogodnień. Szukanie mieszkania warto zatem rozpocząć od określenia dzielnicy, w jakiej lokal ma się znajdować, ale nie należy na tym kończyć. Istnieje całe mnóstwo kryteriów, które mają znaczenie dla osoby, zainteresowanej mieszkaniem na sprzedaż. Najważniejsze to konkretnie określić, co jest dla nas ważne: standard lokalu, dobry dojazd do centrum, a może koszt miesięcznego utrzymania mieszkania. Dopiero mając ogólny zarys tego, na czym nam zależy, można rozpocząć wycieczkę po mieście i spotkania z deweloperami. Szczególnie polecamy nową inwestycję na osiedlu Villa Romanów w dzielnicy Bałuty, przy ul. Romanowskiej. Jeśli szukasz mieszkania w Łodzi, tam na pewno znajdziesz coś dla siebie. Powodzenia!

 

(P.B)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone