Zamknij

Czym wyróżnia się nowoczesny dom, dostosowany do potrzeb rodziny z małymi dziećmi?

10:00, 16.05.2019 | MP
Skomentuj

 

Młode małżeństwa, które niedawno założyły rodzinę i zdecydowały się na jej powiększenie, przykładają szczególną wagę do tego, aby dom w jakim zamieszkają był przystosowany do potrzeb dzieci. O ile w pierwszych miesiącach życia maluchy przebywają w łóżeczkach i kojcach, zanim się obejrzymy, stają się one samodzielne. Stawianie pierwszych kroków, poznawanie świata – dobrze, żeby odbywały się w odpowiednich warunkach. Zapewni je dom, zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie i pełnej wygodzie domowników.

Funkcjonalność na najwyższym poziomie, czyli ergonomiczny układ pomieszczeń

W rodzinnym mieszkaniu wszystko powinno mieć swoje określone miejsce. Wyznaczenie stref, zgodnych z ich przeznaczeniem jest podstawą sprawnie funkcjonującego domu. Warto sprytnie zaaranżować i zorganizować przestrzeń, tak, żeby pozwalała ona rodzicom zajmować się dzieckiem, wykonując przy tym codzienne czynności. Najlepiej z tym zadaniem poradzi sobie dom parterowy, pozbawiony schodów. Kiedy wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie, przemieszczanie się między nimi jest komfortowe i zajmuje o wiele mniej czasu, niż kiedy musimy wejść lub zejść po schodach. To ważne, jeśli sprawujemy opiekę nad maluchem – wówczas zawsze jesteśmy obok niego, nawet wtedy, gdy przebywamy  innym pokoju. Co ważne, nowoczesne budownictwo stawia na otwarte przestrzenie. Pokój dzienny połączony z kuchnią to funkcjonalne rozwiązanie, cenione zwłaszcza przez młode mamy, które lubią spędzać czas na gotowaniu, a jednocześnie oglądać telewizję i zerkać na śpiące dziecko.

Parterowy dom bez progów i zielone tereny tuż pod oknami. To jest to!

Kiedy maluch zaczyna stawiać swoje pierwsze kroki, każda 'przeszkoda' oznacza dla niego zagrożenie. Dlatego jeśli to możliwe, trzeba wyeliminować potencjalnych wrogów bezpiecznego chodzenia, jak np. progi. Nowe budownictwo coraz częściej rezygnuje z tradycyjnych, odstających progów, łącząc różne posadzki w jednej linii. To brak barier w przemieszczaniu się, a zatem innowacja, warta uwagi. Korzystny dla dziecka będzie również nieograniczony dostęp do terenów zielonych. Najlepiej, gdy te otaczają cały dom – drzewa, kwiaty, trawa – wypoczynek w takim towarzystwie jest czystą przyjemnością. Na prywatnym tarasie dzieci mogą bezpiecznie się bawić pod okiem rodziców, przebywając na dworze i nie oddalając się zbytnio od domu. Chcąc znaleźć miejsce do życia, które będzie dostosowane do potrzeb rodziny z dziećmi, trzeba zgłosić się do sprawdzonego dewelopera. Idąc tym tropem, warto obejrzeć domy na sprzedaż w Rudzie Śląskiej. Są to nowoczesne inwestycje, uwzględniające energooszczędne systemy i rozwiązania, dzięki którym życie takim domu sprzyja prawidłowemu rozwojowi dzieci.

(MP)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone