Zdaniem PTTK wypowiedzi radnego Sebastiana Sobeckiego, które padły w nawiązaniu do pytań Andrzeja Michalaka (w sprawie I Kruszwickiego Kongresu Kobiet), są nieobiektywne.
Z pisma dowiadujemy się, że kierownik BORT (Biura Obsługi Ruchu Turystycznego) nie udzielił odpowiedzi na pytania komisji, ponieważ nie posiadał wtedy wymaganych danych finansowych, a nie dlatego, że coś ukrywał. Sebastian Sobecki złożył wniosek o udostępnienie informacji publicznej jako osoba prywatna, a nie jako radny.
Jego wniosek zawierał braki formalne, więc został poproszony o ich uzupełnienie. PTTK odpiera zarzut braku transparentności. Stowarzyszenie informuje, że działa zgodnie z prawem i nie unika odpowiedzi. Wobec słów radnego planowane są dalsze kroki. Całe pismo poniżej.
[ZT]40941[/ZT]
[ZT]40940[/ZT]
[ZT]40931[/ZT]
[ZT]40937[/ZT]
[ZT]40930[/ZT]
[ZT]40921[/ZT]
Olesław21:21, 01.04.2025
Radny nie zawiódł - dym jak zawsze. Tylko po co to komu?
Czekam22:52, 01.04.2025
Ja cały czas czekam aż Pan radny Sobecki i reszta członków speckomisji ds. optymalizacji systemu gospodarowania odpadów sprawią, że system będzie tańszy. Póki co to właśnie nowa rada podwyższyła śmieci horrendalnie.
Moj nick09:43, 02.04.2025
Kruszwicki estabilishment tradycyjnie: hejt hejtem podparty. Przykladz idzie z samej gory. Burmistrz ktory nienawidzi ludzi nie-z-pisu, potem jego radni, na najblizszych wspolpracownikach konczac.
Hrabonrzcz10:41, 02.04.2025
Co wychodzą wam już bokiem rządy Mikołajka ? Robi czystki w białych rękawiczkach usuwając pomalutku swoich przeciwników i wszystkich niepisowskich ludków. Komunlka teraz PTTK a to jeszcze nie koniec.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu mojakruszwica.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
List do redakcji: Grodzą Gopło. Zupełnie jak na Mazurac
Dostęp powinien być do brzegu wzdłuż pieszojezdni, a co jeśli ktoś z mieszkańców od amfiteatru do dzikiej plaży wpadnie na pomysł by tez zagrodzić dostęp do jeziora i zagospodarować jak prywatny . Czy tam brzeg nie mógłby wyglądać tak jak wcześniejszy odcinek odkrzaczony, zadbany , zagospodarowany dla mieszkańców i spacerowiczów. Te rozpadające i zapuszczone szopy zwane domkami psują klimat i urok tej części Kruszwicy ! Decyzja o rozbiórce i temat zakończony !!!!
Też chce korzystać!
00:45, 2025-07-24
List do redakcji: Grodzą Gopło. Zupełnie jak na Mazurac
Niech się weźmie jeszcze nadzór budowlany połowa domków stoi tam nielegalnie. Ludzie robią pomosty i tak samo piszą teren prywatny. Zgłaszać wszystko nielegalnego. Ktoś ma kasę to nie znaczy, że robi to legalnie...
Jachu
23:47, 2025-07-23
List do redakcji: Grodzą Gopło. Zupełnie jak na Mazurac
Brawo że ktoś wreszcie poruszył ten temat. Wysocy gminni urzędnicy na emeryturze, ludzie z kasą, sprywatyzowano to jezioro i wszyscy to widzą. Poza beneficjentami i tymi, którzy żyją ze sprzedaży działek.
Rambo
22:29, 2025-07-23
List do redakcji: Grodzą Gopło. Zupełnie jak na Mazurac
Pierwsze zdjęcie w artykule tam odbywają się prywatki.Najwyzszy czas aby się tym zainteresować ingerowanie w naturę 2000 nikt nic z tym nie robi pora tam zajrzeć pozdrawiam.
Jacek
22:20, 2025-07-23