Zamknij

Wojewoda Bogdanowicz na sesji wręczył odznaczenia i przypomniał o inwestycjach

03:32, 01.10.2022 Aktualizacja: 03:35, 01.10.2022
Skomentuj

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz pojawił się na sesji Rady Powiatu Inowrocławskiego. Przedstawiciel rządu w terenie odznaczył zasłużonych oraz przypomniał o lokalnych inwestycjach.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wziął udział w XLVI Sesji Rady Powiatu Inowrocławskiego. W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy wręczył Brązowe Krzyże Zasługi oraz odznaki honorowe Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia” - osobom szczególnie zaangażowanym podczas pandemii Covid-19.

Mikołaj Bogdanowicz zachęcał samorządy do udziału w nowym naborze Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Podsumował też kilka ostatnich lat działania programu w kujawsko-pomorskim: zrealizowano 1339 zadań przebudowano, prawie 1800 km dróg otrzymane dofinansowanie to 1 miliard zł

W samym powiecie inowrocławskim: samorządy wykonały 56 zadań drogowych a 9 zadań – miasto Inowrocław.

[FOTORELACJA]2705[/FOTORELACJA]

- Należy podkreślić, że wkład własny samorządu wynosi tutaj 50% - jest to też Państwa znaczący wysiłek, za co bardzo dziękuję – powiedział wojewoda.

Mikołaj Bogdanowicz zaznaczył też, że powiat inowrocławski jest w bardzo dobrej sytuacji – ponieważ wszystkie projekty realizowane przez Bank BGK w ramach rządowego programu Polski Ład mają szanse na realizację końcową.

Zapowiedział też ogłoszenie w listopadzie br. nowego naboru w ramach RFRD – dla ścieżek rowerowych – z budżetem ponad 40-50 mln zł dla regionu.

[ZT]21573[/ZT]

[ZT]21565[/ZT]

[ZT]21555[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu mojakruszwica.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%