Zamknij

Powiat Inowrocławski obchodzi swoje 25-lecie. Jubileusz trwa w Kruszwicy [FOTO]

16:52, 24.11.2023 PB, źródło Powiat Inowrocławski Aktualizacja: 15:55, 27.11.2023
Skomentuj
  • Powiat Inowrocławski ma już 25 lat.

  • Jednostka samorządowa świętuje dziś swój jubileusz.

  • Ważna uroczystość odbywa się w Kruszwicy

5 czerwca 1998 roku Sejm uchwalił reformę administracyjną i powołano do życia samorządy powiatowe, również nasz Powiat Inowrocławski. Nowo powstałe powiaty przejęły na siebie obowiązki wykraczające poza obszar odpowiedzialności gmin, a jednocześnie niewypełniające misji powierzonej administracji wojewódzkiej.

Od tamtego czasu powiaty zakorzeniły się w polskim porządku prawnym i życiu społecznym, zyskując ważne i trwałe miejsce w organizacji administracji lokalnej. 
11 października 1998 r. w wyborach samorządowych wyłoniona została Rada Powiatu Inowrocławskiego. 9 listopada w sali obrad Urzędu Miejskiego w Inowrocławiu odbyła się jej pierwsza sesja. 

[FOTORELACJA]3412[/FOTORELACJA]

Medale dla Tadeusza Majewskiego i Marka Szubargi

Uchwałą z dnia 27 października 2023 r. Rada Powiatu Inowrocławskiego zdecydowała o przyznaniu Panu Tadeuszowi Majewskiemu Medalu Honorowego Powiatu Inowrocławskiego za zasługi dla Powiatu Inowrocławskiego.

Tadeusz Majewski był drugim Starostą Inowrocławskim. Objął ten urząd w 2006 r. i piastował go nieprzerwalnie przez okres 12 lat, do roku 2018. Wcześniej, w latach 2002-2006 sprawował stanowisko Wicestarosty Inowrocławskiego i urząd ten piastuje ponownie - od 2018 r. do chwili obecnej.

Prowadził racjonalną gospodarkę środkami publicznymi, sukcesywnie przeznaczając wyższe środki na zadania inwestycyjne, w tym m.in. drogowe. Do znaczących osiągnięć Tadeusza Majewskiego należy zaliczyć przebudowę 76 kilometrów dróg powiatowych.

Przeprowadzono także za jego kadencji szereg inwestycji oświatowych przyczyniających się do poprawy warunków nauki uczniów i komfortu pracy nauczycieli, np. wybudowanie hali sportowej „Kujawianka” i sali sportowej w Zespole Szkół im. Marka Kotańskiego.

Mocny akcent położony był na zadania z dziedziny społecznej i zdrowia m.in. wybudowano łącznie 5 domów dziecka.

Rada Powiatu Inowrocławskiego zdecydowała również o przyznaniu Markowi Szubardze Medalu Honorowego Powiatu Inowrocławskiego za zasługi dla Powiatu Inowrocławskiego.

Od początku, tj. od roku 1998 do chwili obecnej Marek Szubarga jako jedyny obdarzany był przez mieszkańców mandatem zaufania i wybierany w skład Rady Powiatu Inowrocławskiego, przez łącznie sześć kadencji. Przez 8 lat zasiadał też w Zarządzie Powiatu Inowrocławskiego.

Przewodniczył Komisji Oświaty i Kultury, Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej, Turystyki i Sportu, był wiceprzewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa, Ładu i Porządku Publicznego, a w obecnej kadencji jest zastępcą przewodniczącego Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej oraz członkiem Komisji Statutowej. Przez 25 lat był członkiem Rady Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Przez lata pracy samorządowej podejmował pilne i ważne sprawy, od poprawy warunków nauki uczniów, po kwestie inwestycyjne i sprawy bezpieczeństwa drogowego.

[ZT]27542[/ZT]

[ZT]27530[/ZT]

[ZT]27515[/ZT]

(PB, źródło Powiat Inowrocławski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(5)

Obserwator Obserwator

1 1

Brejze, Majewskiego, tą panią co jest starostą kojarzę, reszta to same anonimy. 21:46, 24.11.2023

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

TJTJ

2 1

To żaden z Ciebie obserwator 😉. 09:39, 25.11.2023


TerminalTerminal

1 0

Dobrze, że w Kruszwicy zostawiają kasę. 17:22, 25.11.2023


reo

9 0

Wszystko i tak na koszt podatników. Impreza dla powiatowej elity, jakby były to urodziny starosty. Skoro to jubileusz powiatu, dlaczego nie było imprez dla mieszkańców. Bo władza wie o nich tyle, że raz na kilka lat są przez nich wybierani. A skoro już tu taka elita przyjechała, to może zauważyli w jakim stanie są drogi powiatowe w naszej gminie? Wstyd i żenada. Jadąc w stronę Skulska widać, gdzie zaczyna się powiat mogileński. Równy asfalt bez dziur, wyprofilowane pobocza. U nas jadąc od Sikorowa na Skulsk lub Dobre jedno wielkie kartoflisko. Dziura na dziurze, pobocza pozarywane, rozlewiska wody (zimą lodowiska), drzewa wrastające w jezdnię. No ale zamiast coś poprawić to na przełomie października i lisitopada koszona jest jeszcze niby trawa. Komuś trzeba przelać kasę. A może lepiej było poprawić stan dróg. Po co. Elita żyje swoim życiem. Za wszystko zaplaci podatnik. 08:11, 26.11.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kierowcakierowca

0 3

Gdybyś rozumku miał ciut więcej od rozwielitki to wiedziałbyś po co kosi się trawę na poboczach w listopadzie.
Co do dróg to się zgadzam, ale skąd wziąć tyle forsy by także te przebudować skoro to od zarania dziejów powiat niePiSowski więc na jakąś szczodrość ze strony rządzących trudno liczyć(unijnej kasy też nie ma) 10:07, 26.11.2023


0%