Zamknij

Znamy kolejnego kandydata na senatora w naszym okręgu wyborczym

10:54, 18.08.2019 | RED
REKLAMA
Skomentuj

Poszczególne ugrupowania ujawniają informacje na temat startu swoich kandydatów w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Wciąż mało wiemy o kandydatach do senatu w naszym okręgu wyborczym.

Pierwsze informacje na temat okręgu nr 10 do senatu pojawiły się wraz z doniesieniami medialnymi jakoby kandydatem do senatu miał być Ryszard Brejza. Prezydent Inowrocławia zaprzeczył jednak tym rewelacjom. Jak się później okazało kandydatem Platformy Obywatelskiej, a dokładnie Koalicji Obywatelskiej, ma być Magdalena Łośko. Kandydatka jest wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Inowrocławiu. Od stycznia za promocję i kulturę w powiecie inowrocławskim. Dotychczas była szefową biura poselskiego Krzysztofa Brejzy.

W ubiegłym tygodniu swoich kandydatów zatwierdził Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Kandydatem w okręgu nr 10 na senatora ma być Mikołaj Bogdanowicz. Od 2015 roku pełni on funkcję wojewody kujawsko-pomorskiego. Wcześniej był także wiceburmistrzem Kruszwicy.

Trzecim znanym kandydatem w okręgu nr 10 ma być przedstawiciel Konfederacji Jarosław Latawiec. Kandydat jest ekonomistą, przedsiębiorcą oraz  doradcą finansowym. O mandat senatorski ubiegał się już w 2015 roku. Uzyskał czwarty w kolejności wynik. Zagłosowało na niego 11366 wyborców.

Wciąż nie wiemy kto będzie reprezentować pozostałe największe komitety wyborcze czyli PSL i Lewicę. W 2015 roku najwięcej głosów zdobył Jan Rulewski (PO, 49019 głosów), a drugi był Jerzy Gawęda  (PiS,43111 głosów). 

Wszystkie ogłaszane przez komitety wyborcze kandydatury muszą przejść przez proces rejestracji kandydatów. Aby tego dokonać ugrupowania są zobowiązane zebrać odpowiednią ilość podpisów poparcia.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© mojakruszwica.pl | Prawa zastrzeżone