Petycja została zamieszczona w serwisie Secure.avaaz.org przez użytkownika "Ostrówek O." Internauta zaproponował aby sołectwo Złotowo "opuściło gminę Kruszwica". Internetowa petycja choć nietypowa, nie cieszy się zbytnim powodzeniem. Podpisało ją na tę chwilę zaledwie... 9 osób.
- Chciałbym zaproponować po sytuacji z promem aby nasze sołectwo postarało się opuścić Gminę Kruszwica. Wysokie ceny remontu promu to nie powód, żeby go nie remontować! Czasu było wystarczająco! - napisano w petycji.
[ZT]20830[/ZT]
W petycji opublikowanej tutaj można także przeczytać, że brak przeprawy promowej niekorzystnie wpłynie na życie mieszkańców. W internetowym wniosku pojawia się też sugestia dotycząca Powiatu Konińskiego. To tam zdaniem autora petycji powinien Ostrówek zostać włączony.
Przypomnijmy, że po naszym artykule pojawiły się głosy lokalnych polityków na temat promu w miejscowości Ostrówek, na którego renowację Gmina Kruszwica nie ma pieniędzy. Mieszkańcy apelują o pomoc i przypominają, że prom nie funkcjonował jedynie jako atrakcja turystyczna lecz jako forma transportu mieszkańców na drugą stronę jeziora.
Po artykule w naszym portalu informacyjnym problem został nagłośniony a sprawę skomentował m.in. radny powiatu Jacek Zalesiak krytycznie oceniając władze samorządowe Kruszwicy. W sejmie interpelację zgłosił natomiast poseł Dariusz Kurzawa.
Parlamentarzysta zwrócił uwagę, że mieszkańcy w znacznym stopniu pozbawieni zostaną łączności ze światem. W piśmie do mieszkańców Ostrówka Burmistrz Kruszwicy przyznał, że koszty remontu przeprawy były zbyt wysokie co oznacza, że gmina nie ma to zadanie pieniędzy.
[ZT]21738[/ZT]
[ZT]21776[/ZT]
Kiedy wzruszenie spotyka się z radością – jasełka i kie
Dziękujemy za piękne występy młodzieży oraz za ciepłe słowa podziękowania i uznania dla funkcjonowania szkoły, skierowane przez Radnego Tomasza Frejliszka.
Rodzic
21:42, 2025-12-14
Kiedy wzruszenie spotyka się z radością – jasełka i kie
Dziękujemy Panu Tomaszowi radnemu za piękne przemówienie wsparcia i uznania działalności naszej szkoły
Wieśniak
21:26, 2025-12-14
Pomysł na klub muzyczny w okolicach Kruszwicy. Ma szans
A czemu nie ma informacji kto to ? Mógłbym pomóc ale nie wiem komu. Jakieś dziwne tajemnice i wygląda to na podejrzany projekt. Cóż nie to nie.
MC Pepe
17:19, 2025-12-14
Pomysł na klub muzyczny w okolicach Kruszwicy. Ma szans
Proponuję lokal wielkości 50m żeby zawsze był pełny parkiet.
MaxOff
17:08, 2025-12-14
8 1
Poważnie? Kurzawa napisał "że mieszkańcy w znacznym stopniu pozbawieni zostaną łączności ze światem"? To on jest poseł, historyk, czy poeta? Leonardo z Wielkich Jezior!
4 6
Proponuję od razu przyłączyć się do Rosji.
3 2
To nie wyspa więc mieszkańcy odcięci nie są ale utrudnienie z pewnością. Dużo szumu, a zaangażowanie tyłu osób spowoduje, że kasa będzie i problem będzie rozwiązany. Celowe nakręcanie.
5 1
Proponuję jeszcze postawienie muru na przejeździe przed Radziejowem
2 1
Proponuje dla każdego mieszkańca Ostrówka wprowadzić program " paralotnia + "
4 0
To trzeba aż być parlamentarzystą aby stwierdzić że: :" mieszkańcy będą mieli problem"
Posel raczej powinien działać nie stwierdzać takie banały. Jest czas aby odwdzięczyć się ludowi
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
0 0
Jestem za zeby miejscowosc Ostrowek byl pod opieką Powiatu konińskiego!! Na pewno można by było na nich liczyć !!
2 1
Ten rok juz stracony ,chyba że PRS przedłuży awaryjnie koncesję,ale to wątpliwe. Ale do nastepnych wyborów jakoś tego Ttanica burmistrz wyremontuje i o co płaczeta. Na wybory zdąży,albo Okudżawa go wyprzedzi,bo do sejmu sa pierwej,a w sejmie kaska przyzwoita,a robota lzejsza jak w szkole. A mówie o tym, bo sie na tym znam.
Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
1 0
No to w końcu jak bedzie z tym promem,bo juz nie wiem,czy kupowac sobie łódkę Bols,czy nie?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu mojakruszwica.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz