Jednym z postulatów rolników w Bydgoszczy była wizyta ministra Czesława Siekierskiego, odwiedził w piątek akurat rolników w województwie mazowieckim. Główne postulaty merytoryczne o których się mówi, to zamknięcie granicy z Ukrainą dla importu produkcji rolnej oraz sprzeciw wobec unijnemu zielonemu ładowi, przeciwko któremu odbywają się protesty w wielu krajach Unii Europejskiej, przed tygodniem także w Brukseli przed siedzibami UE.
– Rolnicy protestują, bo są odpowiedzialni. Wkrótce rozpoczną się prace polowe, a oni nie mają pieniędzy na zakup nawozów i środków do produkcji – powiedział na konferencji prasowej w Sejmie minister Czesław Siekierski – Rolnik wie, co i jak ma produkować. Jego nie trzeba pouczać. Rolnik dba o środowisko i dobrostan zwierząt.
Tymi ostatnimi słowami minister Siekierski wyraża poparcie dla oczekiwań polskich rolników wycofania się Unii Europejskiej z planowanych nowych regulacji - Komisja Europejska zauważyła, że niezbędne są zmiany w dotychczasowej polityce rolnej i już zaczęła się wycofywać z pewnych rozwiązań. Jednak polityka Zielonego Ładu wymaga znacznie głębszej analizy i przebudowy.
Zdaniem ministra Siekierskiego wpływ na KE miały protesty rolników w całej Europie. W temacie otwarcia granic z Ukrainą minister nie był jednak już tak jednoznaczny, jak przyznał trzeba bardziej to monitorować, ale również Ukraina importuje z Polski, zatem zamknięcie granicy nie musi leżeć w polskim interesie.
Rolnicy dali rządowi czas do wtorku na odniesienie się merytoryczne do postulatów. Pojawiła się groźba bardziej dotkliwego protestu w postaci blokowania głównych dróg w kraju.
[ZT]29913[/ZT]
[ZT]29912[/ZT]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu mojakruszwica.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Archeologiczne kłamstwo pod Kruszwicą: Powołują się na
Dokładnie ,słynny spacer małżonków i wielkie odkrycie jeden drugiego warty …
:)
21:15, 2025-06-30
Dziś ważna sesja rady. Będzie głosowanie nad absolutori
Parodia.
nico
20:42, 2025-06-30
Archeologiczne kłamstwo pod Kruszwicą: Powołują się na
Czyli zakłamani jak pisuary.
tytus
20:39, 2025-06-30
Archeologiczne kłamstwo pod Kruszwicą: Powołują się na
Dokładnie , to nie jest żadne odkrycie. Rozmawiałem ze starszymi, nie żyjącymi już mieszkańcami regionu i opowiadali mi zgodnie, ,że te palisady czy kołki to nic innego jak pozostałości dawnych pomostów służących do transportu wodnego buraków,cykorii bodajże itp.. Barkami były transportowane do cukrowni i każdy , żyjący trochę dłużej w tych okolicach to wie. Każda praktycznie nadgoplańska wieś miała przy swoich brzegach takie bolwerki. Z tego odkrywcy to taki archeolog jak ze mnie serwisant boinga...
Goplanin
19:42, 2025-06-30
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz