List do redakcji
Szanowna Redakcjo,
Chciałbym poruszyć temat, który od jakiegoś czasu mocno doskwiera mieszkańcom Kruszwicy. Coraz częściej po osiedlach jeżdżą kierowcy starych samochodów, które robią ogromny hałas, szczególnie, gdy z rury wydechowej zaczynają dochodzić głośne „strzały”. Czasem można się naprawdę przestraszyć, bo te wybuchy są tak donośne, że słychać je nawet z Zagopla, kiedy ktoś na rynku celowo dodaje gazu, żeby zrobić wrażenie.
Najgorzej, że zdarza się to również przy przejściach dla pieszych. Kierowcy robią to specjalnie, dla popisu, nie zwracając uwagi na otoczenie. To naprawdę uciążliwe – starsze osoby czy rodziny z dziećmi zamiast spokoju mają wrażenie, że mieszkają przy torze wyścigowym.
Myślę, że warto zwrócić uwagę na ten problem. Każdy z nas chce żyć w miejscu, gdzie można odpocząć i czuć się bezpiecznie. Fajnie byłoby, gdyby udało się podjąć jakieś działania, które ograniczą takie zachowania.
Mieszkaniec Kruszwicy
[ZT]44993[/ZT]
[ZT]44990[/ZT]
Radny Frejliszek oczekuje wyjaśnień dotyczących zwolnie
Pochwalam Radnego Tomasza, który ujawnia nieprawidłowe działania urzędu!
Magda
18:45, 2025-12-24
Ciekawy pomysł internauty na uzupełnienie zwiedzania
Pomysł godny uwagi, dużo lepszy od pomysłów burmistrza. Mógłby stanowić istotną atrakcję ,
Makato
00:40, 2025-12-24
Ciekawy pomysł internauty na uzupełnienie zwiedzania
No I jeszcze zamontować drugi wizjer skierowany na Orlen co by widzieć w nim benzynę po 5.18 ...
...
22:10, 2025-12-23
Ciekawy pomysł internauty na uzupełnienie zwiedzania
Świetny pomysł! Aby uzyskać takie fajne ujęcie jak na załączonym obrazku proponuję zamontować wizjer na wieży wodnej przy ulicy portowej. W miejscu niedziałającej nigdy kamerki on-line.
cëppen ë∫ najcëgë
10:35, 2025-12-23
6 3
Właściwie to wszystko się zgadza, należy jednak pamietać że mieszkamy w mieście.. a miasto generuje hałas. Można zatem krótko odpowiedzieć, chcesz spokoju to zamieszkaj na wsi. Dodam tylko ... hałas i bezpieczeństwo ? Za chwile rusza kampania, wtedy na drogach zrobi się bardzo cicho i bardzo bezpiecznie. Przeładowane burakami ciężarówki i przepracowani kierowcy zadbają o nas w tym okresie w 100 %. Wtedy naprawdę będzie cicho i bezpiecznie !
1 0
To jeżdżą szczeniaki, tatuś dal pieniądze i kupili gowno *%#)!& Jedno zielone audi, prędzej też jakieś gówniane audi itp
3 0
To że policja nie łapie jest zrozumiałe ponieważ jej nie ma a jak się pojawi to popajacują troszkę autem po mieście nie szukając sobie problemów. Natomiast ja się zapytuje jak te auta przechodzą przeglądy techniczne ? Mi gościu diagnosta szuka dziury w całym i wynajduje np. że amortyzator już nie ten albo reflektor przymglony a tu takie rechoty są ok ? Dziwne to, może sprawdzić jednego z drugim kto pięczateczkę przybił na przeglądzie.
3 0
Ewentualnie sprawdzą czy gościu na rowerze nie wypił piwa na działce a jak się okaże że tak to już maja zaliczony czyn chwalebny bo zlikwidowali poważne zagrożenie w ruchu na ścieżce rowerowej- a te strzelające auta? lepiej nie podchodzić bo może to nie auto strzela?- po co się narażać skoro są bezpieczniejsze sposoby na chwalebne wyniki.