„Bardzo proszę, aby właściciele pupili sprzątali po nich. W niedzielę rano w okolicy mini ronda przy SP nr 2 pewna pani udawała, że chce posprzątać, po czym, gdy oddaliłam się autem, spojrzała jak daleko odjechałam i odeszła, pozostawiając to, co jej psinka zrobiła. Pani chyba zapomniała, że w lusterku wszystko widać” – napisała mieszkanka.
Choć wypowiedź jest krótka, niesie za sobą silny ładunek emocjonalny i porusza sprawę, która – jak wskazują rozmowy z mieszkańcami – jest codziennym problemem w różnych częściach miasta. Brak sprzątania po czworonogach nie tylko wpływa negatywnie na estetykę otoczenia, ale rodzi też frustrację wśród tych, którzy starają się dbać o wspólne dobro.
– To kwestia szacunku. Dla innych mieszkańców, dla dzieci, które chodzą do szkoły, dla osób spacerujących. Trudno zrozumieć, dlaczego niektórzy potrafią wyjąć woreczek, a inni – jakby nigdy nic – odchodzą udając, że nic się nie stało – komentuje jedna z okolicznych mieszkanek.
W Kruszwicy, podobnie jak w wielu innych miastach, dostępne są kosze na odpady, a niekiedy również specjalne dystrybutory woreczków. Mimo to, problem utrzymuje się, a największą trudność stanowi nie brak narzędzi, lecz brak chęci i kultury osobistej.
– Niezmiennie apelujemy: sprzątajmy po swoich psach. To nie tylko obowiązek, ale i wyraz szacunku do sąsiadów. Nikt z nas nie chciałby przecież wejść w czyjąś nieuprzątniętą „wizytówkę” w drodze do pracy czy szkoły – przypomina jeden z miejskich urzędników.
Zdarzenie opisane w liście, choć może wydawać się drobne, to jednak stanowi odbicie szerszego zjawiska. Sygnał wysłany przez mieszkankę świadczy o coraz większej świadomości obywatelskiej i chęci działania na rzecz wspólnego porządku. To także przypomnienie, że codzienne wybory – nawet te najmniejsze – wpływają na jakość życia wokół nas.
Czytelnikom przypominamy, że właściciele psów mają obowiązek sprzątania po swoich pupilach na mocy regulaminów utrzymania czystości i porządku obowiązujących w gminie. Za ich łamanie grożą mandaty. Warto o tym pamiętać, zanim kolejny raz ktoś „spojrzy w lusterko”.
Rożniaty: Próba zawrócenia ciężarówki sparaliżowała ruc
Zastanawiam się skąd się tacy idioci biorą i otrzymują prawo jazdy kategorii C+E oraz wymagane świadectwa kwalifikacji. Co się dzieje z tymi ludźmi, czy to wina szczepionek na rzekomego wirusa z koroną czy co ? Ewolucja zatacza koło i ludzie na powrót małpieją, wjeżdżają na przejazdy kolejowe przy zamkniętych rogatkach i próbują zatrzymywać pociągi, czy jak w tym przypadku zawracają na drodze o szerokości 7 metrów zestawem długości 12 metrów. Brawo normalnie. Zapytam więc, dokąd ten świat zmierza ?
Vlad Palovnik
22:14, 2025-07-01
Bóg wina opuścił Kruszwicę w nadziei na lepsze jutro
A ja składam podziękowania dla Pana Przemysława Bohonosa za bezinteresowne i skuteczne działanie na rzecz naszej lokalnej kultury. Ratuje zabytki i ukazuje historię naszej gminy oraz regionu. Władza gminna ma się czego od Niego uczyć.
Agnieszka
19:12, 2025-07-01
O Żernikach na sesji rady powiatu i w Internecie
Ojca potrzebuje też droga z Kruszwicy do Sikorowa. Miejmy nadzieję, że te dwa polityczne koguciki nie okażą się bezradni wobec wszechpotężnej Wiesławy i już w 2030 r. znajdą się pieniądze na przebudowę tego odcinka. 🤣 A swoją drogą, to Zalesiak jest teraz z Pawłowską w opozycji do PO? 🙄
12:51, 2025-07-01
Archeologiczne kłamstwo pod Kruszwicą: Powołują się na
Braki w wykształceniu tudzież przejęzyczenia i pomyłki zdarzają się wszystkim. Odkręcanie i poprawianie trwa długo stąd wielka popularność świadomie wprowadzanych informacji nieprawdziwych - fejków, a nawet fekaliów.
...
08:55, 2025-07-01
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz