Zamknij
REKLAMA

Śmierć Izabeli z Pszczyny. Minister zdrowia Adam Niedzielski ujawnia wyniki kontroli NFZ

09:28, 30.11.2021 | M.O. / SE.pl
Skomentuj Fot. PAP
REKLAMA

Narodowy Fundusz Zdrowia przeprowadził kontrolę dotyczącą śmierci 30-letniej Izabeli z Pszczyny, która zmarła w szpitalu będąc w 22 tygodniu ciąży. Wstępne wyniki kontroli ujawnił minister zdrowia Adam Niedzielski. 

O tej sprawie było głośno pod koniec października.

Rodzina kobiety twierdzi, że lekarze zbyt długo zwlekali z zakończeniem ciąży, co przyczyniło się do zgonu pacjentki. Opublikowano nawet smsy, które przesyłała rodzinie 30-latka. 

- Dzięki ustawie aborcyjnej muszę leżeć – pisała Iza. 

Wiele osób łączy to z zaostrzeniem prawa aborcyjnego w Polsce. Śmierć kobiety spowodowała serię protestów w całym kraju. Oficjalną przyczyną śmierci kobiety był wstrząs septyczny. 

Dokładne okoliczności miała wyjaśnić kontrola Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Minister Niedzielski o wynikach kontroli

Kontrolę w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie przeprowadził NFZ. Szef resortu zdrowia w "Rozmowie Piaseckiego" poinformował o wstępnych wynikach. 

- Jest rzeczywiście wynik kontroli NFZ-tu, gdzie konsultant krajowy był poproszony o zweryfikowanie i ocenę tej sytuacji. Niestety wypada to kiepsko dla zespołu, który tam pracował. To były po prostu błędne decyzje, które niestety się zdarzają - tłumaczył szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski.

O szczegółach nie chciał jednak wspominać. Kiedy zostanie opublikowany pełen raport w tej sprawie, tego nie wiadomo. 

(M.O. / SE.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

LekarzLekarz

0 0

Przyczyna zgonu oczywiście covid, pośrednio ale zawsze. 10:08, 30.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

0 0

Prawo , które jasno nie określa zasad postępowania powoduje takie sytuacje. Dzisiaj winni są lekarze ale gdyby wczwśniej dokonali aborcji też by byli winni dokonania nieuzasadnionego zabiegu ? 11:59, 30.11.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LekarzLekarz

0 0

Wtedy nie, wartością większą jest człowiek a nie embrion czy płód. Ratować trzeba żyjącego i egzystującego w społeczeństwie człowieka a nie przyszłego człowieka z niewykształconymi często jeszcze kończynami i narządami. 12:21, 30.11.2021


0%