Szefowa resortu rodziny Marlena Maląg zakomunikowała, że jej ministerstwo pracuje nad przedłużeniem czasu trwania tzw. urlopu ojcowskiego. Co się zmieni?
Jak informuje Wirtualna Polska ma to być "dodatkowy 9-tygodniowy urlopu niepodzielny".
- Pracujemy nad rozwiązaniami dodatkowego 9-tygodniowego urlopu niepodzielnego, a więc tylko dla ojców, aby przede wszystkim podkreślić rolę ojca, ale też wzmocnić rolę rodziny - wskazuje minister Marlena Maląg.
Projekt ustawy znajduje się w konsultacjach międzyresortowych, który, jak zaznaczyła Maląg "troszeczkę się przedłużył". Ostatecznie ustawa ma być procedowana jeszcze w tym roku.
- Przed nim (projektem - przyp. red.) Rada Ministrów, a więc jeszcze trochę procesu legislacyjnego - mówiła.
Wiele wskazuje na to, że urlop ojcowski na nowych warunkach może być wejść w życie od początku 2023 roku.
W nowych przepisach zawarty jest także dodatkowy, pięciodniowy urlop opiekuńczy przeznaczony dla osób opiekujących się swoimi najbliższymi.
Znalazł się tam również zapis o 2-dniowym urlopie związanym z tzw. siłą wyższą.
- To działanie jest związane z wdrażaniem dyrektywy rodzicielskiej, łączenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym - wskazuje Maląg.
LIVE z Burmistrzem Kruszwicy: Padło ponad 100 pytań do
Ciech?! Jaki Ciech! Nie znam firmy 🤣 ale przynajmniej prezes tej firmy jest u nas w komunalce. Teraz rozumiem wypowiedz Dariusza Witczaka kiedy to pisał,że dla niego Kruszwica nie była nagroda pocieszenia 😀
Lol
23:02, 2025-11-19
LIVE z Burmistrzem Kruszwicy: Padło ponad 100 pytań do
Mógł się pokazać jako włodarz gminy, a wypadł jak zakompleksiony niedojrzały chłopiec. Skoro podatnicy, których jest utrzymankiem pytają, to wypadałoby odpowiedzieć, a nie wyśmiewać lub komentować pytania. Niemniej kilka osób już wie, że może szukać sobie nowej pracy. A co do prawdomówności, to nie problem zapytać związkowców w Ciechu, czy miał tam pracować. Na koniec rada. Na pensje burmistrza składają się podatnicy, a oni nie muszą zabiegać o referendum i zmianę włodarza. Wystarczy zmienić rezydencję podatkową na miejsce przyjaźniejsze podatnikom i w budżecie powstanie wyrwa, a wtedy będzie trzeba ciąć pensje lub etaty znajomków.
22:42, 2025-11-19
Burmistrz zaprasza na „otwartą rozmowę”. Pytania… najle
Co to ma być? To tylko reklama burmistrza a raczej lansowanie się. Mamy dość tego aktorstwa.
Paranoja
22:20, 2025-11-19
LIVE z Burmistrzem Kruszwicy: Padło ponad 100 pytań do
Padło sto pytań i sto obietnic.
Widz live
21:43, 2025-11-19
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu mojakruszwica.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz