Zamknij
REKLAMA

Poczta Polska uruchomiła w 2019 r. 79 nowych placówek

18:17, 13.01.2020 | lgs/ skr/
Skomentuj PAP
REKLAMA

Poczta wspólnie z partnerami tworzy największą w kraju sieć Odbiorów w Punkcie (click&collect), należy do niej ok. 12 tys. placówek pocztowych, sklepów Żabka, stacji Orlen oraz kiosków i saloników prasowych Ruchu. W drugiej połowie 2019 r. do sieci dołączyło 200 automatów paczkowych zamontowanych m.in. w marketach Biedronka - podała Poczta Polska w komunikacie podsumowującym rok 2019.

Wskazano, że rozwój sieci click&collect to odpowiedź na zmiany zachodzące na rynku. "Liczba tradycyjnej korespondencji maleje od lat. Rok 2019 nie był wyjątkiem, z danych firmy wynika, że w porównaniu do 2018 roku ten spadek wyniósł ok. 9 proc. Jednak Poczta wykorzystuje trend wzrostu przesyłek e-commerce" - czytamy.

"Nasi klienci coraz częściej zamawiają paczki do sieci Odbiór w Punkcie" - mówi, cytowany w komunikacie prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski. "W tym roku planujemy dalszy rozwój tej sieci" - dodał.

Spółka podała, że spadek liczby tradycyjnej korespondencji wymusił zmianę w usługach doręczania tego typu przesyłek. Wiosną 2019 roku wprowadzono nowe zasady, które uprościły obowiązujący regulamin. Opłata za list została uzależniona od dwóch czynników: wielkości koperty oraz tego, czy przesyłka jest zwykła czy priorytetowa.

Według Sypniewskiego, najważniejszym atutem Poczty jest jej unikatowy dostęp do wszystkich obywateli, instytucji i urzędów zlokalizowanych w całym kraju. "Nasze placówki są we wszystkich gminach. Zatrudniamy ponad 30 tys. listonoszy i kurierów, którzy każdego dnia dostarczają miliony przesyłek. Wykorzystując te atuty stawiamy na rozwój usług logistycznych, podobnie zresztą jak inni operatorzy pocztowi działający w Europie" - wskazał.

W komunikacie przypomniano, że pocztowa flota samochodowa została w zeszłym roku wzmocniona o pojazdy elektryczne. Pierwsze elektryki trafiły do spółki w listopadzie. Jak wskazano, wynajem aut elektrycznych przez państwową spółkę wpisuje się w przygotowany przez Ministerstwo Energii Plan rozwoju elektromobilności w Polsce, będący częścią "Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju". Podkreślono, że spółka posiada obecnie największą flotę użytkowych aut elektrycznych w Polsce.

Poczta Polska to największy polski pracodawca zatrudniający ponad 80 tys. pracowników na umowy o pracę. W okresie przedświątecznym, jak poinformowano, spółka zwiększa zatrudnienie o dodatkowe 2 tys. pracowników na umowę o pracę oraz umowę zlecenie. (PAP)

 

(lgs/ skr/)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

kruszwickruszwic

1 0

A usługi się nie polepszyły np: paczkę, to się zostawia awizo i niech sobie klient zasuwa na pocztę,a przecież za dostarczenie do domu poczta opłatę pobrała.Nie mówiąc o tym,że dodzwonić to się nie można po jakąkolwiek informację,gdyż nikt nie odbiera albo odkładana jest słuchawka.A w ogóle to z poczty to teraz zrobiono ,jak dawniej kiosk ruchu. A klient .. ten jak musi to i tak tu przyjdzie ?? 21:29, 14.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kubakuba

1 0

Może w Chełmcach reaktywować oddział Poczty Polskiej nadal mamy 88-121 Chełmce jak i większa ilosć wsi od ostrówka po zaborowo głębokie gocanowo gocanówko Brześć wszystko należy pod Chełmce ! a nie jak ktoś na siłę wpisuje kruszwica ! .. 16:39, 15.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz