Wkrótce, jak powiedziała szefowa MR, resort zaprezentuje raport dot. rynku mieszkalnictwa w Polsce.
Zaznaczyła, że dotychczasowy program Mieszkanie plus "nie był niewypałem". "Problem związany z rynkiem mieszkaniowym w Polsce realnie istnieje" - przyznała. Podkreśliła, że jeżeli "pulę poszukujących mieszkań określilibyśmy jako 100 proc. to ok. 40 proc. to jest ta populacja, do której skierowany jest program" - oceniła.
Emilewicz mówiła, że "wiele zmian legislacyjnych, ułatwiających proces legislacji, zostało przeprowadzonych lub właśnie toczy się w Sejmie". Przypomniała, że nowelizacja prawa budowlanego zakłada "szereg ułatwień w procesie inwestycyjnym, który sprawi, że realizacja projektów mieszkaniowych będzie szybsza".
W grudniu minister mówiła PAP, że prowadzi rozmowy ze stowarzyszeniami skupiającymi deweloperów w Polsce, po których oczekuje się, że staną się jednym z filarów realizacji tego programu. "Są takie rozwiązania na świecie, w których deweloperzy na transparentnych zasadach, mając np. dostęp do dobrych gruntów, udostępniają na konkretnych zasadach część mieszkań do programów społecznych budownictwa mieszkaniowego. Nad takimi rozwiązaniami w tej chwili pracujemy" - tłumaczyła.
W grudniu 2019 r. rząd przyjął pakiet zmian w prawie budowlanym, które przygotowało Ministerstwo Rozwoju. Mają one ułatwić i przyspieszyć przygotowanie nowych inwestycji oraz sprzyjać przyłączaniu nowych inwestycji do sieci elektroenergetycznych, gazowych, ciepłowniczych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Pojawią się np. "konkretne terminy dla przedsiębiorstw na wydanie warunków przyłączenia do sieci, których przekroczenie spowoduje naliczenie kar". (PAP)
NIK: Proces budowy obwodnic nie był prowadzony w pełni
Takie piękne inwestycje. Aż się kraść chce.
Elo
20:39, 2025-09-15
Abp Przybylski: lekcje religii i etyki powinny być dla
Obowiązkowa w szkole to jest matematyka czy język polski a nie bajki z mchu i paproci wykładane przez etyków w czarnych kieckach
Religia do salek
16:07, 2025-09-15
Sołectwo jako czwarty szczebel samorządu terytorialnego
Komuś pod sufitem styki się czasami nie przegrzały?
Kierdziołek
16:04, 2025-09-15
Prezydent Karol Nawrocki odwiedzi Kłopot
Słodki Jezu! za co ten najazd- jakaś ustawka się szykuje?!🙁
🫣
14:49, 2025-09-15
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu mojakruszwica.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz