Zamknij
REKLAMA

Zagople. Zdawali egzamin na kartę rowerową na osiedlowym placu manewrowym

21:18, 16.05.2022 | as,mow
Skomentuj
REKLAMA

10 maja 2022 roku w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym im. Polskich Olimpijczyków w Kruszwicy przeprowadzono egzamin na kartę rowerową. Egzamin został przeprowadzony zgodnie z procedurami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 12 kwietnia 2013r., w sprawie uzyskiwania karty rowerowej.

Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W pierwszej części wychowanki musiały wykazać się wiedzą teoretyczną z przepisów ruchu drogowego i zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, odpowiadając na 25 pytań testowych.

Natomiast część praktyczna egzaminu, przeprowadzona na osiedlowym placu manewrowym, służyła sprawdzeniu umiejętności w zakresie poruszania się ruchu drogowym. W efekcie przeprowadzonego egzaminu, 4 wychowanki naszego ośrodka zdobyły uprawnienia do kierowania rowerem, które to zostaną wydane przez Dyrektora Ośrodka - Panią Ilonę Dybicz.

[FOTORELACJA]2490[/FOTORELACJA]

Wychowanki do dzisiejszego egzaminu na kartę rowerową przygotowywały się w trakcie zajęć techniki w szkole oraz zajęć koła turystyki rowerowej z elementami wychowania komunikacyjnego.

W ramach zajęć dziewczęta nabyły podstawowe wiadomości i umiejętności z przepisów ruchu drogowego, poznały znaki drogowe, zasady poruszania się na skrzyżowaniach, normy i zasady poruszania się w ruchu drogowym jak również uczyły się dokonywać konserwacji i obsługi roweru oraz doskonaliły technikę jazdy i wykonywania podstawowych manewrów.

W czasie spotkania z Ratownikami Nadgoplańskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kruszwicy nauczyły się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

[ZT]20127[/ZT]

[ZT]20125[/ZT]

[ZT]20122[/ZT]

 

(as,mow)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%